Pistolet natryskowy

Jakimi dekoracjami możemy przyozdobić naszą ścianę?

Aby zapomnieć o niewygodach, brudzie oraz nakładzie pieniężnym remontu, trzeba zacisnąć zęby, dobrnąć do końca, kiedy wnętrza są odnowione i gotowe do najmilszego etapu prac – dekoracji. Aby ożywić wystrój warto pomyśleć nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Na które z nich się zdecydować?

salon
Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Dzieła malarskie

Ich atutem jest nieduży rozmiar i mobilność, dzięki czemu łatwiej je zmienić albo przewiesić. Dzięki dobrze dopasowanej oprawie i odpowiednim doborze grafiki wnętrze uzyska rozkoszny nastrój. Dzięki fotografii cyfrowej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się także własnoręcznie wykonane zdjęcie. Drukowany obraz płócienny musi niemniej jednak mieć odpowiedni rozmiar i rozdzielczość.

Tapety na ścianę

Fototapety, w odróżnieniu od obrazu, niewątpliwie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dostosowana stylistycznie do wystroju wnętrza robi zniewalające wrażenie. Na pewno zostanie zauważona przez bliskich. Foto tapeta oraz tradycyjne mogą ozdabiać ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Co poniektóre rodzaje materiałów, które służą do produkcji fototapet są odporne na wpływ wilgoci i poplamienia. Zatem można je stosować w pomieszczeniach niezwykle podatnych na działanie wilgoci, np. w łazience lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Źródło: www.bmpolska.com

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne są delikatną formą ozdoby. ornamenty zwykle drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do powierzchni ściany. Ukształtowanie ozdoby powinno się dobrze dopasować do miejsca, w którym chcemy ją przytwierdzić. Naklejki są śliczne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają oświetlenia, dzięki czemu subtelnie wtapiają się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i odważyć na coś szalonego.

Jeżeli czytany artykuł kompletnie Cię wciągnął, to zobacz odmienny polecany serwis, który również posiada pokrewne dane na opisywany temat.

Pamiętajmy, że odważna dekoracja nie musi być eksponowana na stałym miejscu do następnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety łatwo zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni, do której zostały przyklejone.

Obecnie trudno o porządne i wiarygodne informacje odnośnie opisywanej kwestii, jednak jeśli chcesz takie poznać, to zwyczajnie wejdź na ten link!

Co więcej niektóre fototapety na ścianę można nie tylko zdjąć, ale przykleić ponownie w nowe miejsce.