przestronna sypialnia

Jakie zalety mają meble produkowane z przygotowanych stelaży, które można coraz częściej spotkać w sprzedaży.

Meble są produkowane na różne sposoby. Na przykład rozmaite komody, szafy i szafki najczęściej będą miały kształt wykonanych z płyt albo drewna skrzynek, na jakich przymocowuje się następnie półki, drzwiczki i pozostałe elementy.

przestronna sypialnia
Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Za to wszelkie meble tapicerowane, na przykład fotele, łóżka czy narożniki, składają się ze stelaży, na jakie później nakłada się piankę lub obicie. Dzięki temu taki mebel (pełna treść) można przygotować w wielu wersjach kolorystycznych, wystarczy że się zmieni obicie na takie, które wybrał klient. Stelaże meblowe używane przy meblach tapicerowanych niejednokrotnie produkowane są przez niezależnych producentów i zwyczajnie je można gotowe kupić, co stanowi duże ułatwienie dla producentów mebli. Znacząco bowiem zmniejsza czas produkcji kompletnego mebla, pozwalając na szybsze dostarczenie go do klienta.
Z gotowych stelaży coraz częściej zaczynają też korzystać producenci wyposażenia biurowego. Całkiem niedawno jeszcze przeciętne biurko było złożone z płytowych lub drewnianych nóg, na których przykręcony był blat. W całości konstrukcji obecne również były wszystkie szafki i szuflady, co po przede wszystkim wymagało znacznie więcej pracy, a po drugie sprawiało, że taki mebel (https://www.meblemagnat.pl/stoly-drewniane-lawy-krzesla-taborety) był duży i ciężki. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju stelaże do biurek, na jakich kładzie się blat roboczy o pożądanej wielkości.

Zamiast zintegrowanych szafek stawia się niewielkie komody z kółkami, które da się bardzo łatwo przesunąć w inne miejsce. Rozwiązanie tego typu jest znacznie szybsze w produkcji a jednocześnie znacznie mobilniejsze i wygodniejsze.