Lampa na stoliku w kolorze drewna

Jakie lampy wybrać?

Frapującym pomysłem jest zrezygnowanie ze sztampowych rozwiązań – lampy da się zakładać naprawdę wszędzie. Tak jest w sytuacji takich nowatorskich wynalazków, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie domu od podłogi może ułatwić poruszanie się po mieszkaniu. Lampy podłogowe mogą pracować jako poboczne źródło światła. Kiedy są zainstalowane, możesz nocą włączyć kilka lamp dolnych, nie włączając górnego oświetlenia. W ten sposób nie wyrwiesz ze snu wszystkich lokatorów. Niewielkie lampy podłogowe możesz zainstalować również na schodach w domu – radykalnie zmniejszy to niebezpieczeństwo nocnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
lamp (odwiedź stronę) do kuchni (więcej znajdziesz tutaj: www na temat) może być podobna, jak ta w innych pokojach. Jeżeli zamierzasz postawić na wyjątkowość, możesz wybrać jakiś totalnie niepowtarzalny model. W galeriach sztuki można spotkać lampy, które formą przypominają rożne warzywa. Jeśli lubisz bardziej konserwatywne rozwiązania, zakup po prostu taki towar, który barwą koresponduje z resztą aranżacji pomieszczenia.

Oświetlenie w łazience musi być silne. W takim przybytku, oprócz górnego oświetlenia, dobrze sprawdzą się także lampy podłogowe (więcej o zagadnieniu). Mogą one ułatwić poruszanie się po łazience w nocnych godzinach. Jeżeli masz sporo pieniędzy do wyłożenia na dekorowanie wnętrz, zastanów się nad śmiałą koncepcją zaaranżowania salonu w dawnym stylu. Starocie będą świetnie korespondować z szerokimi kandelabrami z odległych lat, oświetlającymi pomieszczenie.

W pokoju malucha dobrze jest umieścić światło, którego moc można moderować. Maluchy zwykle obawiają się nocy. Gdy twój maluch myśli, że po wyłączeniu lampy w szafie czai się duch, dostosowywane oświetlenie będzie idealnym pomysłem. Po przyciemnieniu światła dziecko nie będzie się już bało nocnych widziadeł i spokojnie się wyśpi. Takie kontrolowane światło może być również instalowane w innych pomieszczeniach – są ludzie nie lubią mocnego blasku.