modny loft

Jakich czynności można oczekiwać po pracy projektanta?

Bez pracy projektanta nie można myśleć o wybudowaniu domu. Jest on niezbędny, kiedy chcemy, żeby wszystkie czynności przebiegały bez kłopotu, według naszej myśli i, co tu wiele mówić, również gustów.

modny loft
Autor: MANHATTAN RESEARCH INC (MANHATTAN RESEARCH INC)
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie projektant jest autorem projektu domu, zatem jest pierwszą osobą, do której zwrócimy się w kwestii rozpoczęcia budowy. Niestety wybór właściwego specjalisty nie jest tak łatwy, jak by się mogło wydawać. W wielu przypadkach bywa on już wcześniej sprawdzony, a zatem także zarekomendowany przez któregoś z członków rodziny lub jednego z przyjaciół. Jeżeli żadna osoba z naszych bliskich nie miała dotąd takich doświadczeń, pozostaje innego rodzaju metoda: oglądanie zdjęć do tej pory zrealizowanych prac na portalach architektonicznych albo dossier okolicznych biur architektonicznych. Należałoby także, w miarę możliwości, zobaczyć zrealizowane projekty także na żywo. Wtedy będziemy już wiedzieć, który architekt posiada jakiego rodzaju charakter konstrukcyjny. Będziemy też wiedzieli, co nam się podoba, a co nie.
Na pierwszą konsultację z architektem warto jest wziąć wszystkie dokumenty odnoszące się do danej działki. Chodziłoby tutaj o decyzję o warunkach zabudowy oraz mapę geodezyjną. W takiej sytuacji omówimy szczegóły odnoszące się do wielkości domu czy też kształtu budynku. Jeśli interesuje Cię dobry architekt Gdynia jest miastem, w którym posiada on swoje biuro.

Na pewno na przygotowanym przez siebie projekcie weźmie pod uwagę wszystkie wynikające z rozmieszczenia działki walory oraz uzgodni kwestie związane z funkcjonalnością, estetyką oraz wykorzystaną technologią.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Zatem kliknij w link do serwisu krzesła restauracyjne i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

Co istotne, architekt może prowadzić nadzór autorski w czasie trwania prac budowlanych.