materac

Jaki wybrać materac do spania? Który będzie dla Ciebie najbardziej właściwy? Na co zwrócić uwagę?

Najważniejsza zaleta sypialni? Ma być komfortowa! A czy naprawdę odpoczywasz się w swojej sypialni? Jeśli nie, musisz to zmienić. No tak, tylko teraz pojawia się kwestia, jakie materac do spania będzie najodpowiedniejszy. Do wyboru mamy: lateksowy, ze sprężynami, o znacznej twardości, możesz również pomyśleć czy chcesz ze stelażem czy może bez? Sypialnia musi być miejscem dobrego wypoczynku. Bez wątpienia każdy z nas pragnie, aby obudzić się zrelaksowany. Jeśli więc obecny materac nie jest wystarczający, nie wahaj się, lecz spróbuj znaleźć czegoś lepszego.

materac
Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
W tym sensie jest mnóstwo różnych czynników, na przykład wypełnienie materaca a pozycje podczas snu. Zastanów się, w jaki sposób śpisz? Jeśli śpisz na boku niezbędny będzie dla Ciebie materac, stabilnie podtrzymujący twoje ciało, a to oznacza, że dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, co najistotniejsze utrzymuje kręgosłup wyprostowany. Pojawiają się tu kolejne pytania. A więc czy najlepiej sprawdzi się materac sprężynowy z kieszonkami czy grubszy materac z domieszką lateksu? A może najczęściej przybierasz pozycję na plecach?

W w takim wypadku ciężar ciała rozkłada się równomiernie, więc możesz dokonać dowolnego wyboru. Jeżeli jednak zazwyczaj zmieniasz pozycję w czasie snu, najwygodniejsze będą materace które szybko dopasują się do pozycji ciała, przykładowo materace wysokoelastyczne – meblemagnat.pl/materace.html (meblemagnat.pl/materace.html). Ważnych kwestii jest znacznie więcej. Jakiego typu wybrać materac dla małżeństwaj? Zasada jest taka, że jeden materac będzie na pewno właściwy, jeśli dwie osoby charakteryzują się podobna masę ciała lub na łóżku śpią trzy osoby. Bardzo

materac
Autor: Agata Meble
Źródło: Agata Meble

wygodnym materacem w tego typu sytuacji będzie model o konstrukcji kieszeniowej lub z wypełnieniem pianką czy lateksem. A dwa materace będą najlepsze dla osób, które różnią się wagą, jakie wolą inne stopnie twardości. To ważne, gdyż pojedynczy materac – (materac na wymiar) może źle wpływać na sen drugiej osoby, może się na przykładza bardzo kołysać.

Każdy z partnerów więc powinien dobrać materac pasujący dla jego osobistych wymagań. Najważniejsze w tym sensie jest to, aby oba materace posiadały identyczna twardość oraz sposób poszycia. Osobom o większej masie ciała lub ze schorzeniami kręgosłupa, a także takim, którzy spędzają dużo czasu w łóżku zalecamy grubsze, nawet 20-centymetrowe materace. Powinny mieć wiele warstw. Pozostałym bez problemu wystarczą materace średniej wielkości.