Jaki jest idealny pomysł na odprowadzenie ciepłego powietrza w czasie montażu klimatyzacji?

Kupno przenośnego klimatyzatora jest najmniej kosztownym oraz najprostszym sposobem na zredukowanie temperatury w zbyt ciepłym domu. Nie jest to co prawda rozwiązanie idealne, ale jest ono stosunkowo efektywne, choć jedynie do pewnego stopnia.

Knauf

Autor: Coram Poland
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Autor: Studio Filmów Rysunkowych
Źródło: Studio Filmów Rysunkowych
W słoneczne dni nieco mniej wytrzymałe na oddziaływanie upału osoby przeżywają w swych przegrzanych pomieszczeniach prawdziwe męczarnie. Przez pewien okres czasu stosunkowo skuteczne staje chronić się za pomocą szczelnych oraz odbijających światło słoneczne rolet, trochę może pomóc także staranne nocne wietrzenie, przy czym to są wszystko jedynie środki mające na celu opóźnianie nagrzania się murów. Te, przede wszystkim kiedy są betonowe ciepło, może nadmiernie wzrastać, zbyt skromne środki ochrony przed upałem okazują się zdecydowanie niewystarczające. W tego typu sytuacji znaczną ulgę może przynieść montaż klimatyzatora przenośnego. Przykładowo montaż klimatyzatora stacjonarnego typu Split latem z zasady jest już znacznie za późno, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba uzyskać zgodę posiadacza domu, dla przykładu w spółdzielni, co natomiast może potrwać nawet kilka tygodni.
Jeśli moglibyśmy własnoręcznie się podjąć szybkiej decyzji o montażu w swoim domu wolnostojącym, to zazwyczaj potencjalnie kłopotów i tak nie unikniemy, ponieważ potem wszystkie ekipy montujące klimatyzatory mają pełne ręce roboty. Wtedy oczekiwanie na montaż zajmuje nawet do kilku tygodni. Małe klimatyzatory typu Monoblok, zatem klimatyzatory jednoczęściowe lub firma sprzątająca katowice klimatyzatory typu Split, zatem takie z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną, można uruchomić prawie natychmiast. W czasie montażu takiego narzędzia, jednak w rzeczywistości stosunkowo istotnym kłopotem jest kwestia wyprowadzenia na zewnątrz pomieszczenia giętkiej rury o znacznej średnicy.

Każdy klimatyzator przenośny wydmuchuje bowiem do pomieszczenia chłodne powietrze, przy czym z drugiej strony wydmuchuje to ciepłe oraz zawilgocone. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest rozprowadzanie ciepłego powietrza przez przepust w ścianie.