Zasłony okienne

Jaką zamontować zasłonę na szybę?

Dzisiaj na rynku można kupić dużą ilość produktów, które są w stanie zastąpić klasyczne zasłony okienne. Kilka lat temu szczególnie powszechnym rozwiązaniem były żaluzje. Aktualnie są one trochę staromodne. Dużo większa liczba osób wybiera rolety. Czy to odpowiedni wybór jeśli chodzi o zakrycie szyby?

Zasłony okienne
Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie tak. W dużej mierze dlatego, że zasłony tego typu da się w dużym stopniu dostosować do wybranego projektu. Jest to zauważalne już wtedy, kiedy zastanawiamy się nad kolorem. Żaluzje najczęściej proponowały pojedynczy, aluminiowy odcień. Z kolei w rolecie znajduje się tkanina i może ona mieć właściwie każdą kolorystykę. Nie musimy się zresztą ograniczać do jednego koloru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na kolorowe wzory czy motywy kwiatowe.

Bambusowe rolety okienne
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

lamalamaTkanina w tego typu osłonie może mieć także odmienne grubości. Najbardziej delikatne są tkaniny siateczkowe, które są mogą zastąpić firankę. Wykonane są z cienkiego materiału, przez który przebija dzienne światło. Przeciwnością są tkaniny przyciemniające, czyli wielowarstwowe tkaniny. Posiadają one często dodatkową warstwę gumową, która odbija promienie słoneczne. To doskonałe zasłony do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Gdy je spuścisz, w pomieszczeniu zrobi się całkowicie ciemno.

Nie każdy produkt, który nosi nazwę rolety, wygląda podobnie. Poza standardowymi zasłonami tego rodzaju, dostępne są również rolety – pozostałe informację dostępne będą tu – typu rzymskiego czy rolety japońskie. Te pierwsze są niezwykle wytworne i prezentują wyjątkowo ładne fałdy gdy roleta jest złożona. Rolety japońskie dodają orientalnego uroku wnętrzu. Wiele innych możliwości można sprawdzić na – pomysły na dekorację okna)