biblioteka w domu

Jaką funkcję może pełnić szafa z książkami w salonie?

Biblioteka we swoim domu to doskonałe rozwiązanie. Swoją kolekcję ulubionych tytułów możesz trzymać np. w salonie. Po co Ci jednak tak na dobrą sprawę tego rodzaju biblioteka w salonie? Jeśli jesteś wielkim fanem literatury, z pewnością nie trzeba Ci tego tłumaczyć. Jeśli literatura zajmuje istotne miejsce w Twoim życiu, ulubieni autorzy powinny znaleźć się na ważnym miejscu również w Twoim domu. Trudno znaleźć bardziej wyróżniające miejsce niż przykładowo jedna cała ściana w pokoju gościnnym.

regał z książkami
Autor: jemartin03
Źródło: http://www.flickr.com
Książki w salonie to również (nasza strona) perfekcyjny powód, by porozmawiać o literaturze ze znajomymi. W końcu zaproszeni na pewno zaciekawią się niektórymi książkami, jakie ujrzą na półce, a Ty będziesz mógł pociągnąć rozmowę dalej. Stwórz prywatną bibliotekę w pokoju gościnnym, a na wszystkich imprezach w Twoim domu będziesz mógł z łatwością rozmawiać na temat najbardziej interesującego Cię tematu.

A co jeśli nie przepadasz za czytaniem? Może Cię to zaskoczy, jednak wówczas biblioteka w salonie jest równie doskonały rozwiązaniem (dobre pomysły tu). Z jakiego powodu? Przyczyną jest to, że książki posiadają również znaczenie symboliczne i wzbudzają określone konotacje. Książki kojarzą się z niekłamaną elegancją i powagą. Jeśli chcesz dodać salonowi niepowtarzalnego czaru możesz umieścić w pokoju gościnnym na całej szerokości regały z książkami. Oczywiście nie każdą książkę musisz mieć przeczytaną. Zresztą, być może kiedyś z ciekawości sięgniesz po nie, by lepiej poznać jakieś ciekawe zagadnienie.

Zanim do tego dojdzie, książki będą natomiast miały wartość głównie ozdobną. Salon z własną biblioteką od razu nabiera charakteru. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają książki ułożone na całej szerokości ściany oraz nad przejściem. Możesz jednak również porozstawiać książki w różnych miejscach w pokoju.