Jak zaaranżować małą kuchnię?

Nieduże pomieszczenie kuchenne ma tę zaletę, iż nie musisz przemierzać w niej kilometrów szukając artykułów.
By komfortowo umeblować niedużą kuchnię, czasem musimy się jednakże mocno nagimnastykować.

specjaliści

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Skutek może być fenomenalny. Aranżacja niedużej kuchni może być niesłychanie wygodna oraz śliczna. Jeżeli bierzesz się za aranżowanie niedużej kuchni, miej na uwadze kilka praktycznych reguł tyczących się doboru kolorystyki. Idzie o to, by wykorzystane tworzywa oraz kolorystyka w niedużym stopniu ograniczały powierzchnię. Dzięki paru trikom kolorystycznym kuchnia będzie się zdawać bardziej obszerna aniżeli jest istotnie. Pomaluj ściany pomieszczenia na pastelowe odcienie, dzięki temu wykreujesz iluzję większego wnętrza. Zaakcentowanie jednej ze ścian poprzez nadanie jej wyraźnego odcienia spowoduje, iż wnętrze nabierze głębi. Miej na uwadze, iż w niewielkiej kuchni mnóstwo dodatków to nie jest najlepszy pomysł. Dodatki spowodują, iż kuchnia będzie się zdawać niewielka. Staraj się także skryć kuchenne rynsztunki w szafkach, tak by na blatach znajdowało się niewiele obiektów.
fototapety dla dzieci

Źródło: art.widi.pl
W niewielkiej kuchni należy wyodrębnić strefy na przyrządzanie potraw bądź zmywanie naczyń. Ważny jest też właściwy dobór sprzętów. Dobrze sprawdzą się szafki a także stoliki na kołach i półeczki ponad blatem. W niewielkiej kuchni niekiedy warto pójść na kompromis.

Zaciekawił Cię ten temat? To fantastycznie! Następne równie zajmujące treści znajdziesz pod poniższym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/zbiorniki-buforowe-pz/).

O ile nabywasz zmywarkę, rozważ raczej o zlew jednokomorowy – dzięki temu oszczędzisz dużo miejsca.

Zastanów się również nad kupnem sprzętów uniwersalnych, dla przykładu pieca mającego funkcję mikrofalówki. W niewielkiej kuchni znakomicie sprawdzi się również okap do zabudowy.