Lampy podłogowe

Jak za małe pieniądze kupić oświetlenie do domowych wnętrz, aby mogły one prezentować się pięknie i majestatycznie

W naszym mieszkaniu spędzamy niezwykle dużo czasu, więc życzymy sobie, aby jego wnętrze było elegancko wyposażone. Zazwyczaj wkładamy sporo wysiłku, by pomieszczenia były nie tylko przytulne oraz zadbane, lecz by na wersalkach czy fotelach komfortowo się siedziało – przecież do domu przychodzimy po ośmiogodzinnym dniu pracy, zatem w tym miejscu odpoczywamy i spędzamy czas z rodziną.

lampy sufitowe
Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem w żadnym wypadku nie musimy wydawać niebagatelnych kwot, aby nasze salony albo sypialnie prezentowały się jak z żurnala. Wystarczy zakupić odpowiednie, czyli harmonizujące się z wnętrzem, oświetlenie. Sęk jednak w tym, aby na taki cel nie przeznaczać niebotycznych kwot.Żeby ziścić marzenia o elegancko urządzonym pokoju dziennym, wystarczy udać się do sklepu z oświetleniem i tam zakupić, na przykład, pasujące do wnętrz stalowe kinkiety. Równie optymalnym wyborem będą z pewnością stylowe lampy wiszące (więcej informacji) – wszystko zależy od preferencji gospodarzy. Żeby zaoszczędzić trochę grosza i nie wydawać od razu większości emerytury, wystarczy zainwestować w bardzo dobrej jakości lampę – prawdę mówiąc wystarczy zaledwie jedna sztuka, aby nasz salon nabrał wyrazu. A i krewni albo sąsiedzi będą musieli docenić wystrój całości, oczywiście o ile tylko wnętrze zostało wyposażone ze smakiem.

Właściciele mieszkania, którzy mają ogromny sentyment do przedmiotów z minionej epoki, najchętniej kupowaliby stuletnie portrety, lampy lub staroświeckie porcelanowe dzbany, żeby potem udekorować nimi prywatne pokoje. Tymczasem za tego typu dobra zazwyczaj trzeba zapłacić majątek. Żeby i w tym przypadku zaoszczędzić, warto poszukać innych, czyli niesztampowych rozwiązań. Można np. nabyć oświetlenie stylizowane na XVII- wieczną modłę lub te bardziej tradycyjne modele. Takie lampy klasyczne do salonu (zobacz więcej) bądź innego pokoju świetnie będą pasować szczególnie do wnętrz stuletnich domów.

Nowoczesna lampa
Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie zakupów nie powinniśmy w żadnym razie zapominać o funkcjonalności – przecież lampy kupujemy głównie po to, żeby nocami móc swobodnie przemieszczać się po pokojach. Warto zatem już na początku zadbać o to, żeby nasze nowoczesne oświetlenie do przedpokoju (czytaj więcej) albo korytarza czy wręcz całego domu właściwie spełniało swoje zadanie – bywa to o tyle ważne, że w taki przecież prosty sposób troszczymy się o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.