Jak wyposażyć mieszkanie w stylu angielskim?

Jeśli mamy na celu urządzić dom w stylu angielskim to lepiej najpierw poznać cechy tej formy. Dominuje w nim bardzo duża ilość tradycyjnych dużych mebli, dodatki, ozdoby. Często jest to design integrowany z przesadyzmem, przeładowaniem i nagromadzeniem dużej ilości rzeczy, ale te warunki wpływają na charakterystyczną atmosferę takich wnętrz. Styl angielski to ciepło, domowa specyfika, romantyzm. Do swoistego pomieszczenia należy dołączyć jeszcze okna w stylu angielskim i efekt gwarantowany.

dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - powiększenie

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na kolory trzeba skupić się na jednym dominującym kolorze, ale nie należy zapominać o różnych jego tonacjach i tym, że powinien się znaleźć w tonacji mebli czy różnych innych dodatków. Tego rodzaju styl cechuje asymetria, ale należy utrzymać jedność np. w powierzchniach materiałów czy kolorach. Nie jest to styl, który powinien być w stonowanych kolorach warto zastosować wyraźnych barw, a przełamać je czymś ciemniejszym przykładowo drzwi angielskie mogą być w klasycznej stylistyce. Taki styl to dużą liczba zdobień przykładowo na suficie umieścić wkoło lamp tradycyjną sztukaterię. Meble mogą być tapicerowane z dużą liczbą poduch. Na ścianach można umieścić rodzinne fotki lub obrazy o różnorakiej tematyce. Okna w stylu angielskim to często cięższe zasłony, których materiał i kolorystyka może pasować z resztą stylizacji. Bardzo często kotary podpinane są wymyślnymi zapinkami dla przykładu w formie frędzli.

Drzwi angielskie czy inne elementy tego stylu (zobacz włączniki światła retro) nie pasują do każdej osoby. Bardzo często ten styl kojarzony jest z osobami starszymi, ale jest to mylne. Okna w stylu angielskim czy wnętrze zapełnione elementami to także mieszkanie dla młodych stawiających na rodzinny, przytulny nastrój. Bardzo ważne jest utrzymanie miaryw tonacji, kształtach, fakturach,ale także w ilości mebli czy dodatków. Zobacz więcej na stronie: producent stolarki okiennej Potoczny.