led

Jak wybrać stosowny zasilacz ledowy do oświetlenia led?

Oświetlenie led nakazuje użycie odpowiedniego zasilania, gdyż normalne metody nie za każdym razem się tutaj sprawdzają. Nade wszystko wykorzystywane są zasilacze napięciowe, dlatego poszukując ich powinniśmy orientować, na jakie elementy zwrócić wyjątkową uwagę, by nasze wybory były trafne.

LED
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu jest naturalnie jakość zasilacza. W tym wypadku nie warto ciąć kosztów, gdyż niniejsze działanie szybko obróci się przeciwko nam. Niedrogie zasilacze ledowe mogą nawet doprowadzić do zepsucia się diod. Następnym ważnym elementem są zainstalowane zabezpieczenia, jakie ochraniają przed zwarciem, przeciążeniem oraz spięciem.

Zasadnicze są zabezpieczenia przepięciowe, jednak niestety nie za każdym razem są one w stanie zabezpieczyć oświetlenie.

Ciekawi Cię, jakie były moje źródła (http://www.partnerzy.pl/)? W takim razie muszę namówić Cię, abyś wszedł na moją nową witrynę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Nie można również zapomnieć o sprawności energetycznej, ponieważ to ona przesądza o występowaniu zakłóceń oraz o odpowiednim pobieraniu mocy. W związku z ostatnią sprawą trzeba obliczyć moc, która będzie nam konieczna do podłączenia wszystkich instalacji, mających współdziałać z zasilaczem. Moc ma być co najmniej taka, jak wyliczyliśmy albo jeszcze lepiej – trochę większa. Dzięki temu ochronimy zasilacz przed maksymalnym obciążeniem, które może nie mieć na niego dobrego wpływu, zwłaszcza przy dłuższym, nieustannym działaniu.

Jeśli jednak wybierzemy – tak jak uprzednio zaznaczyliśmy – najlepszej jakości zasilacze, nie powinny mieć miejsca tego rodzaju problemy. Ostatnią kwestią jest wentylacja (polecamy również http://gappy.pl/) zasilaczy, jaka umożliwia sprawne odprowadzanie ciepła od urządzenia. Im niższa temperatura, tym lepsza żywotność, ale ta zasada odnosi się do większości urządzeń, które posiadamy w domu czy w pracy. Tak np. stale grzejący się laptop będzie nam na pewno dużo krócej służyć, identycznie jest z zasilaczami.

oświetlenie LED
Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że wybór zasilaczy ledowych związany jest z pracą całego oświetlenia oraz – co najważniejsze – jego trwałości. Niewłaściwie dobrane zasilacze mogą sprawiać, iż żarówki będą się szybciej spalać, a my będziemy zmuszeni do następnych wydatków, z czego na pewno nie będziemy usatysfakcjonowani. Dlatego jeśli nie czujemy się pewni w niniejszym zakresie, lepiej skorzystajmy z pomocy ekspertów, którzy podpowiedzą nam celne rozwiązania i kupimy zasilacze ledowe, które sprawdzą się w naszych instalacjach.