żarówka

Jak wybierać żarówki led? Kiedy dobrze jest je nabywać? O czym musimy wiedzieć?

Normalne żarówki wolframowe odchodzą już w niepamięć, więc poszukuje się lepszych oraz bardziej energooszczędnych pomysłów na oświetlenie domu. Tak więc wciąż większą popularność mają żarówki led, jakie jeszcze jakiś czas temu były jedynie elementem dekoracyjnym lub swego rodzaju uzupełnieniem głównego źródła światła.

Dziś ceny takich lamp bardzo spadły, więc są one częściej używane w domach. Lampy led zrobione są z niewielkich diod elektroluminescencyjnych. Znajdują się w specjalnej oprawie, jaka daje możliwość zamontować je w miejscach, gdzie do tej pory znajdowały się tradycyjne żarówki. Spory minus, oprócz dość dużej ceny, stanowi ilość emitowanego światła. Całe szczęście wytwórcy coraz lepiej radzą sobie z tego typu problemami, dają dobre rozwiązania. Najlepiej jest to widoczne w wielu sklepach, których coraz więcej jest w naszym kraju.
żarówka
Autor: Grakus Art
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład w Szczecinie, więc jeśli szukamy odpowiedniej żarówki LED Szczecin na pewno posiada sporo do zaoferowania – żarówki LED szczecin. W czasie wyboru warto wiedzieć o kilku istotnych rzeczach. Z pewnością kierowanie się siłą jaka podana jest na opakowaniu, tak naprawdę nie pozwoli nam dopasować właściwych modeli. Takie oświetlenie jest najoszczędniejsze z dostępnych obecnie na rynku, gdyż pobierają one naprawdę małą ilość energii elektrycznej, więc możemy spotkać się z lampami np. 7-10 W. Jednakże dla wielu ludzi w tym miejscu właśnie pojawia się problem. Gdyż jak znaleźć odpowiednik klasycznej żarówki? W tej sytuacji powinniśmy się kierować tym co deklarują producenci, jak i zaleceniami wydanymi przez Unię Europejską.

Przy wyborze tego typu żarówek należy sprawdzić kąt światła. Klasyczne żarówki wolframowe dawały światło dookólne, to powodowało, że oświetlone było całe miejsce. Światło tego rodzaju jednak było rozproszone, co powodowało konieczność nabywania żarówek o sporej mocy. Warto mieć świadomość, że szerszym kątem odznaczają się także diody LED w typie SMD. W ich przypadku światło będzie rozproszone, dlatego też można zdarzyć się konieczność zainstalowania paru lamp LED. Dla osób, jakie potrzebują dużej ilości tego typu żarówek warto polecić takie miejsce, jak choćby hurtownia elektryczna Szczecin, sprawdź hurtownia elektryczna szczecin.