materac

Jak urządzić sypialnię, żebyśmy czuli się w niej naprawdę dobrze? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

Pewnie nie zdajemy sobie z czegoś takiego sprawy, ale w łóżku spędzamy nawet jedną trzecią życia. W sypialni nie tylko śpimy, ale również odpoczywamy, relaksujemy się oraz spędzamy czasem wieczory. Stad też z pewnością trzeba zadbać o to, by taka sypialnia faktycznie była przyjemnym, dobrze urządzonym miejscem.

materac
Autor: Agata Meble
Źródło: Agata Meble
Rzadko się zdarza, by sypialnia (sprawdź nakładki ochronna na materac) spełniała funkcję tylko sypialną. Dosyć często jest to pomieszczenie, w jakim pracujemy. W łóżku jednocześnie lubimy obejrzeć jakiś film, czytać czy się uczyć. Co prawda nie jest to zbyt dobre miejsce na tego typu czynności, ale jeżeli nie potrafimy z takich rzeczy, to zanim urządzimy powinniśmy brać je pod uwagę. Powinniśmy więc dobrać jak najwygodniejsze łóżko, jakie posłuży nie jedynie do spania, ale także do wymienionych wyżej czynności.

Często polecany jest materac kieszeniowy i nic w tym dziwnego, ponieważ rzeczywiście zapewnia wygodę oraz sprawdzi się u wielu osób. By natomiast był najbardziej wygodny zainwestujemy w porządny model, który będzie miał też odpowiednie rozmiary, przykładowo materac 90×200.

Należy też mieć na uwadze inne kwestie, jak to na przykład w jakim miejscu odłożyć książkę, jaką zawsze czytamy zanim zaśniemy, trzeba

materac
Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

też pamiętać o optymalnym oświetleniu podczas czytania lektury, które jednak nie będzie przeszkadzało temu, kto śpi z nami. Okna sypialni powinny wychodzić na wschód, gdyż dzięki temu będzie nas budziło poranne słońce. Jeżeli jednak lubimy spać dłużej, to lepiej ulokować sypialnie w innej części domu. Kolory wpływają na nasze samopoczucie, tym bardziej w sypialni jest to ważne. W sypialni kolory muszą nas uspokajać, wpływać na nas kojąco – materac kieszeniowy (materac kieszeniowy).

Sprawdzają się w tym wypadku chłodniejsze, czyste barwy, przykładowo zieleń albo fiolet. No i koniecznie pamiętajmy o dodatkach. Przez właściwe ich dopasowanie można całkowicie odmienić styl wnętrza. Świetnym rozwiązaniem okażą się zapewne dwa albo nawet trzy zestawy pościeli i zasłon. Innego rodzaju światło wpada bowiem do sypialni w okresie letnim, innego rodzaju w zimie. Grube zasłony, jakie dadzą nam możliwość pospać dłużej latem, w czasie zimy będą nam utrudniały pobudkę w ciemniejszy, zimowy ranek.