magnat

Jak urządzić salon połączony z pomieszczeniem kuchennym?

Kuchnia otwarta na salon czy też inaczej – salon z kuchnią, to bardzo częste rozwiązanie w nowoczesnym projektowaniu mieszkań.
Połączenie dwóch pomieszczeń na tej samej przestrzeni ma jednak zarówno pozytywy, jak także minusy.

Zwolennicy takich aranżacji przekonują, że to świetny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w mieszkanku, zwłaszcza kiedy nie jest ono zanadto ogromne. Przeciwnicy natomiast przede wszystkim mówią, że pokój dzienny skojarzony z kuchnią traci swój wypoczynkowy charakter, jaki dodatkowo zakłócają nie wyłącznie brzmienia docierające ze strefy kuchennej, lecz też zapachy pichconych potraw, a kuchnia z kolei przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych amatorów. Choć na tego typu podejście decydują się zarówno posiadacze ogromnych mieszkań, jak także troszkę mniejszych – więcej korzyści aranżacji 2w1 będą mieli ci drudzy. Prawdą jest , że salon z kuchnią to duża oszczędność powierzchni. Na minusy, które wytykają oponenci, na szczęście można współcześnie znaleźć skuteczne wyjścia, takie jak chociażby drzwi przesuwane schowane w murze bądź współczesne a także technologicznie zaawansowane okapy kuchenne, które nie jedynie są ciche jak też pochłaniają wszelkie zapachy, ale przede wszystkim stają się efektowną dekoracją.

funkcjonalność
Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
magnat
Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Częstymi rozwiązaniami w tego rodzaju aranżacjach będzie umowne rozdzielenie obydwu rejonów należytym ustawieniem sprzętów.

Przeważnie granicę wytycza sofa albo kuchenna wyspa – jeśli na takową się decydujemy.naciśnij tu farba do drewna matowa farba do drewna matowaJeżeli chodzi o meble designerskie sklep internetowy proponuje nam ogrom rozmaitego typu mebli do salonu.