przedpokój

Jak urządzić funkcjonalny hall

Przedpokój zalicza się do wnętrz dość często pomijanych podczas rozmów o wystroju wnętrz. Pomija się go całkowicie niesłusznie, gdy z podobnie jak wszystkie inne wnętrza w domu ma swoje określone funkcje. Jako wnętrze, kóre prowadzi z zewnątrz, pełni niejako funkcję reprezentacyjną dla całości mieszkania.

przedpokój
Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Funkcja tego pomieszczenia powinna być w pierwszej kolejności funkcjonalna. Dlatego również do urządzania przedpokoju powinno się przywiązać dużą wagę. Wybieranie różnorodnych akcesoriów i wzajemne ich dopasowywanie może wprawdzie zabrać sporo czasu i sił, jednak najczęściej to jest opłacalne, gdyż w ten sposób tworzy się wymarzony efekt. Przedpokój nie musi stanowić wyłącznie elementu wprowadzającego do innych pomieszczeń, sam w sobie także może być pomieszczeniem stylowym i urządzonym ze smakiem.

Meble w przedpokojuWiadomo, że podczas urządzania jakiegoś wnętrza w domu bardzo dużo uwagi poświęca się elementom umeblowania. Istotnie pełnią one ważną rolę, również w przedpokoju. Tam zwykle używana jest określona grupa mebli, zawierająca najczęściej szafkę na buty czy kapcie dla gości. Nawet zachęcającym rozwiązaniem modnym dekadę temu jest wykorzystanie w przedpokoju dużej szafy z przesuwanymi drzwiami. Niektórzy posiadają tego rodzaju szafę wzdłuż całego przedpokoju, dzięki czemu wszystkie rzeczy się chowa. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że tego rodzaju szafa może zostać wyposażona w duże lustro, które w przedpokoju jest niezwykle potrzebne. Można także zastosować pojedyncze szafki do przedpokoju (zobacz tutaj). Dawniej popularne były tak zwane pawlacze, czyli szafki podsufitowe o dużych rozmiarach.

przedpokój
Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Inne akcesoria
Oprócz mebli w przedpokoju ważne są także inne akcesoria, które często tam występują. Niezwykle praktyczny jest na przykład duży wieszak na ubrania. Dobrze, jeżeli jest wyposażony w stojak na parasole. Wielu ludzi również w przedpokoju ma specjalną półkę, na której stoi telefon domowy. Oprócz tego przydatne bywają zapasowe kapcie dla gości na wypadki, kiedy zaprasza się wiele osób. Dodatkowymi elementami przedpokoju mogą być zdobione wieszaki czy urządzenia oświetleniowe. Bywa także, że w przedpokoju umieszcza się obrazy lub inne ozdoby ścienne.