hala magazynowa

Jak upiększyć okno w sposób nowoczesny?

Znakomicie urządzone wnętrze to dbałość o detale. Pomieszczenie w stylu nowoczesnym wymaga nie tylko należytego doboru kolorów a także zachowania minimalizmu w wyposażeniu, ale też uwydatnienia charakteru aranżacji poprzez detale.

hala magazynowa
Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich, wbrew pozorom nadzwyczaj istotnym, jest oprawa okien.
Nowoczesny styl w aranżacji mieszkań kieruje się kilkoma wytycznymi. Przede wszystkim – minimalizm wystroju oraz wyposażenia. Po drugie – prostota form; prócz tego – funkcjonalność. Wszystko to powoduje, że nowoczesne wnętrza wywołują wrażenie jasnych, obszernych, uładzonych. Już dawno wyszedł z mody blichtr, natomiast rozmieszczone na każdej komodzie (polecamy meble ludwik) i szafie bibeloty od lat drzemią spokojnie w kartonach na poddaszu. Współcześnie królują geometryczne, proste kształty jak też wyrazista kolorystyka. Wyposażenie pokoju dziennego, sypialni bądź kuchni nastawione jest głównie na praktyczne funkcje. Zamiast zastawiać wnętrze dekoracyjnymi wazami, obrazkami czy też posążkami, lepiej wybrać meble o estetycznym, interesującym designie. Same w sobie mogą stanowić dekorację wnętrza, pozwalając jednocześnie uchować powściągliwość w wyposażeniu.
Właśnie tymi samymi regułami należy się pokierować wybierając zasłony do wnęk okiennych. W bogatej ofercie sklepów wnętrzarskich znajdziemy mnóstwo rozmaitych możliwości, pośród jakich każdy odnajdzie coś dla siebie. A może tak zwane fotorolety. To stosunkowa nowość (florystka

„Foto” oznacza w owym przypadku odwzorowanie na materiale rolety zdjęć – oczywiście nie wyłącznie ze zdjęć – ale jakiejkolwiek grafiki czy obrazka jaki pragniemy mieć w okiennej wnęce.