Przepis na pokój dla malucha

Jak umeblować pokoik dla niemowlęcia?

Tworząc aranżację pokoiku dla dziecka albo także tworząc przestrzeń dla dziecka w ramach innego pokoju, powinieneś dopasować odpowiednie meble, a także akcesoria. Najważniejsze z nich to łóżeczko, jak i komoda oraz przewijak. Będą Ci one potrzebne wiele razy, wobec tego warto zwracać uwagę na jakość tych produktów. Poza tym dobrze jest mieć na uwadze, że elementy wyposażenia będą potrzebne też wtedy, kiedy postaracie się o następne dziecko.

pokój dziecka
Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Dobrze jest też pamiętać, ze w dziecięcym pokoiku będziesz spędzać bardzo dużo czasu. Dlatego dobrze jest wybrać takie meble, które po prostu Ci się podobają. Zajmowanie się dzieckiem to praca, która testuje cierpliwość rodziców, z pewnością nie chcesz więc, by dziecięcy pokoik okazał się dodatkowo denerwującym czynnikiem.

Dobry sposób to nabycie sprzętów, które mogą zaspokajać wiele potrzeb. Przykładowo przewijak, który da się transformować na komodę. To wyjście warte przemyślenia przede wszystkim w małych wnętrzach. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie lub chcesz opiekować się dzieckiem w kawalerce, wielozadaniowe meble okażą się doskonałym wyborem.

Pokój dla niemowlęcia aranżuje się w inny sposób niż miejsce dla starszych dzieci. Najważniejsza odmiana polega na tym, że maluch nie jest jeszcze w pełni świadom tego, co dzieje się wokół niego. Nie ma także oczywiście własnego gustu. Dlatego podczas projektowania warto pamiętać przede wszystkim o komforcie rodziców, którzy będą chodzić wokół dziecka. Jeśli opiekunowie będą w stanie komfortowo zając się maluchem, maluch z pewnością będzie szczęśliwy.

Rzecz jasna młodzi rodzice mogą też nie zdawać sobie sprawy z tego jakie rozwiązania są dla nich najlepsze. Z tego powodu dobrze jest zapytać rodziców albo ciotki jak urządzić pokój dla niemowlaka. Takie porady zwykle są lepsze niż jakiekolwiek porady sprzedawców mebli.