Diamentowe tarcze tnące i diamentowe korony wiertnicze Bosch

Jak się przygotować do prac na budowie? Jak przygotować plac budowlany, żeby nie stanowił dla nikogo zagrożenia

Jak przygotować się do prac na budowie, jak dostosować plac budowy? Te pytania ni pozwalają nam zasnąć, gdyż wiemy, jaka jest to duża operacja. Choć zadbaliśmy o wynajęta grupę budowlaną, to jednak sami chcemy wykonać mnóstwo prac.

Poczyniliśmy już zakup niezbędnych akcesoriów, jak spodnie robocze do pasa, buty ochronne czy tarcze do cięcia. Właśnie zaś musimy wyczekiwać ekipy budowlanej, a w w tym czasie powinniśmy dostosować odpowiednio plac budowy.

Proces budowy rozpoczyna się w momencie wbicia na placu pierwszej łopaty. Nim jednak przystąpimy do takich prac należy przejść przez długi i żmudny proces pozyskania wszelkich pozwoleń na budowę. Po paru miesiąca tracenia zdrowia w urzędach, zakładach wodociągowych i energetycznych, nareszcie otrzymujemy uprawnioną zgodę i mamy możliwość przygotowywać miejsce budowy. Polecamy tarcze do cięcia. Miejsce budowy powinien być odpowiednio chroniony, co znaczy, że teren powinien być precyzyjnie ogrodzony, przy czym z punktu widzenia prawa nie ma różnicy, czy jest to ogrodzenia czasowe, czy docelowe.

buty ochronne
Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Inwestujący z reguły zostawiają ogrodzenia stałe, zostawiają tylko od strony ulicy tymczasowe zabezpieczenie, ponieważ są łatwe w demontażu. A wymagane jest to w momencie, kiedy pozyskujemy ciężki sprzęt lub materiały. Nowość buty ochronne. Jeśli chodzi o wysokość ogrodzenia to nie powinna być niższa niż 1,5 metra, zaś konstrukcja i typ montowania musi zapewniać stabilność, co oznacza przede wszystkim, że nie powinien stanowić niebezpieczeństwa dla ludzi.

W dobrze widocznym miejscu musi znaleźć się żółta tablica informacyjna, która zawiera informacje dotyczące inwestora, wykonawcy czy rodzaju inwestycji. Muszą tam być również informacje o nadzorującym budowę oraz organów administracyjnych. Na tablicy powinien zostać zamieszczony również numer pozwolenia na budowę. Strefy zagrożenia, typu wykopy lub miejsca zagrożone upadkiem przedmiotów z wysokości, muszą być ponadto oznaczone specjalnymi tablicami.

Minimalny wymiar strefy niebezpiecznej wyznacza 1/10 wysokości, a jakiej mogą spadać przedmioty, lecz nie mniej niż sześć metrów. Odstępstwa są spotykane w terenach miejskich o zwartej zabudowie, lecz wtedy należy stosować zabezpieczenia techniczne, które będą chronić przy spadaniu przedmiotów.