kwiaty

Jak ozdobić ściany naszego salonu ?

Pomalowanie ścian, tapety, czy może fototapety? Którą możliwość wybrać by aranżacja pomieszczeń w naszym mieszkaniu była szczególna? Z pomocą ścian można odprawić czary – sprawić, iż pokój dzienny jest większy, bardziej interesujący, a niektóre barwy ścian mogą oddziaływać na nasz humor.

kwiat
Autor: enjosmith
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowymi sposobami dekorowania pomieszczeń jest pomalowanie ścian a także wykorzystanie tapety czy też fototapety. Pamiętać musimy , że desenie na ścianach wizualnie zmienią proporcje naszego pomieszczenia – paski poziome wizualnie poszerzają, natomiast pionowe „podnoszą” wnętrza. A co z dużymi motywami tapety? Utarło się, iż nie mają wstępu do niedużych wnętrz. Jednakże fototapety kwiaty odnajdą się także w niewielkim M1 – starczy je potraktować jak obraz -> fototapety z motywem kwiatowym demural.

Dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym fototapety nie są dziś tandetnymi obrazami. Mają głębokość, co sprawia, iż oddziałują tak samo jak malarstwo: galeria polskiego malarstwa iluzjonistyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacja pomieszczenia może powodować iluzję obecności jeszcze jednego okna z przepięknym pejzażem. Fototapety kwiaty to

białe kwiaty
Autor: Ares Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

doskonały pomysł na dekorację każdego pomieszczenia. Realistyczne, doskonale odwzorowane barwy a także wyjątkowa odporność – to przymioty dzisiejszych wydruków wielkoformatowych.

Jeżeli do tej pory nie eksperymentowałeś w swym mieszkaniu z fototapetami, warto podjąć próbę. Wnętrze może wydać się wizualnie większe aniżeli jest rzeczywiście, jeśli dobierzemy stosowną fototapetę. I przeciwnie, naklejając fototapetę z przewagą ciemnych odcieni jesteśmy w stanie wywołać wrażenie, iż konkretne pomieszczenie jest dużo mniejsze.

Atrakcyjną propozycję mogą stanowić fototapety kwiaty oparte na złudzeniach optycznych. Podczas gdy spoglądamy na nie, to co jest w nich przedstawione zdaje nam się prawdziwe. Konsumenci, którzy nigdy nie interesowali się tymi artykułami, nawet sobie nie wyobrażają, jak niepowszednie projekty mają producenci fototapet. Ktoś, kto nie może pozwolić sobie na drogie sprzęty i – z ze względu na to – posiada dość skromnie umeblowane wnętrza, wybierając fototapetę może je w istocie wzbogacić. Jeżeli mieszkanie zaaranżowane jest wyjątkowo skromnie, wówczas umieszczając w nim fototapetę uzupełniamy je, uzyskując niezwykle ciekawy, przyciągający wzrok rezultat.