Mieszkanie

Jak kupić niedrogie mieszkanie we Wrocławiu?

Większość osób marzy o swoich czterech kątach, jednak nie każdego jest stać na ich zakup. Rozwiązaniem dla nich jest wyszukanie taniego mieszkania. Jeżeli i ciebie interesują tanie mieszkania, Wrocław to właściwe miejsce, aby poszukać opłacalnych propozycji.

W jaki sposób najlepiej to zrobić?
metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym rzędzie należy rozpocząć od ciekawych propozycji mieszkań od dewelopera. Największą popularnością cieszą się mniejsze powierzchnie, toteż im większe lokum, tym ciężej jest je sprzedać. W związku z powyższym deweloperzy niejednokrotnie oferują ciekawe upusty, dzięki którym mieszkanie da się kupić dużo taniej. Oprócz tego idealną okazją może być również mieszkanie do remontu. Opuszczone nieruchomości odstraszają potencjalnych klientów, a na ogół wystarczy remont, by lokum stało się naprawdę przyjemnym miejscem do życia. Aby nie wpaść w pułapkę, należy obliczyć koszta remontu dodając do nich kwotę, za którą nabędziemy lokal (zobacz promocyjne oferty –>).

Warto jest też zweryfikować oferty mieszkań poza miastem. Jeśli posiadamy samochód bądź komunikacja miejska sprawnie działa, można zastanowić się nad taką opcją. Nie możemy mieć problemu z dojazdem do pracy, na uczelnię lub z robieniem zakupów – jeśli takie kłopoty nie będą mieć miejsca, a interesująca nas nieruchomość jest rzeczywiście w dogodnej cenie – dlaczego nie? W takim miejscu z pewnością odetchniemy do miejskiego hałasu, zaś cisza i świeże powietrze dobrze wpłyną na całą naszą rodzinę. Do tego trzeba pamiętać o mieszkaniach dostępnych w licytacjach komorniczych, lecz te nieruchomości można zakupić tylko przy pełnej płatności gotówką.

Gdzie szukać ofert?
Mieszkanie
Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Najchętniej używa się internetu (link do www.Archicom.pl), albowiem wyszukiwanie w sieci jest proste i szybkie. Warto też prześledzić mieszkaniowe okazje w prasie czy nawet porozmawiać o tym z rodziną i znajomymi, ponieważ oni być może wiedzą o jakiejś atrakcyjnej propozycji. Skrupulatne poszukiwania to doskonały sposób, by znaleźć świetne mieszkanie. Jeśli jego cena będzie niższa, aniżeli średnia cena sprzedaży, warto zastanowić się nad zakupem. Najpierw jednak trzeba sprawdzić czy wszystko jest ok, aby być pewnym, iż nie trafimy do trefnego mieszkania. Wrocław to miasto, w którym można prowadzić naprawdę miłe życie!