Dywan w salonie

Jak duży powinien być dywan?

Dywan to często spotykany element aranżacji, zwłaszcza kiedy mowa o pokoju gościnnym. Dobrze dobrany dywan może nadać wnętrzu dużo charakteru. Lecz by mogło tak się stać, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju wytycznymi trzeba się kierować przy wyborze dywanu. Szczególne ważne jest trafne wybranie wymiarów dywanu.

Dywan w salonie
Autor: Kevin Krejci
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaca się o tym pamiętać przede wszystkim wtedy, gdy sprzedawcy zwabiają nas promocjami – nawet okazyjnie kupiony ten element aranżacji będzie finansową stratą, jeśli dojdziemy do wniosku, że nie prezentuje się najlepiej w mieszkaniu. To że dywan prezentuje się idealnie w salonie z wyposażeniem wnętrz, nie oznacza, że tak samo będzie wyglądał w mieszkaniu. Ostrożne i rozsądne kupowanie jest tu kluczem do sukcesu. Dużo ciekawych inspiracji można zobaczyć na (dywany w salonie na
Dywan na podłodze
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w wobec tego ma prezentować się trafnie wybrany dywan? Zacząć trzeba od rozmiarów. W którym pokoju mamy zamiar umieścić dywan? Jeżeli odpowiedzią jest salon, to koniecznie zadbaj o to, żeby na dywanie dało się ustawić cały wypoczynek.

Podoba Ci się nasz artykuł? Przejdź zatem do następnego tekstu i zweryfikuje jakie merytoryczne źródło było naszą zachętą. Fajnej lektury!

To przez wielu powtarzany błąd, że wiele mebli wystaje poza obręb dywanu. Wnętrze wyglądałoby znacznie lepiej, gdyby cały wypoczynek razem z dywanem stanowił jedną całość. Na dywanie powinna znaleźć się zwłaszcza kanapa, jak i również fotele oraz pufy.

A co jeżeli nasz wypoczynek tak obszerny, iż nie damy rady kupić dostatecznie wielkiego dywanu? W takim wypadku rozwiązanie jest jedno: lokujemy największy mebel, np. kanapę częściowo na dywanie, natomiast resztę wypoczynku układamy na dywanie w całości. Pamiętaj też, by nie dosuwać mebli całkiem do ściany.