Drukarnia

Jak dobrze wyposażyć wnętrze drukarni?

Drukarnia nierzadko kojarzy się z epoką przemysłową, kiedy to maszyny drukujące były dużymi i bardzo głośnymi urządzeniami, wytwarzającymi zazwyczaj czasopisma oraz książki. Dzisiejsze maszyny do drukowania nie są już tak duże i hałaśliwe, a większość drukarni zajmuje się drukowaniem produktów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak czyste jak w czasach rozkwitu przemysłu.

Drukarnia
Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio urządzona drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale także wizytówka firmy, do której klienci będą chętnie wracać. Wnętrze drukarni może być też reklamą usług jakie wykonuje drukarnia, można więc do dekoracji wykorzystać elementy wytwarzane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Puste ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (http://www.adwokatchojka.pl/obsluga-prawna.html), którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

Należy zatroszczyć nie tylko o to, żeby na ścianach znalazły się elementy poligraficzne. Jeśli firma znajduje się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do epoki industrialnej. By to osiągnąć, można zostawić we wnętrzu fragmenty cegły, które wyłaniają się spod tynku. Tego rodzaju niewymagająca ozdoba w zestawieniu z fototapetą na jednej ścianie może dać dobre rezultaty.

Ważne jednak, żeby zachować umiar w ozdabianiu wnętrza. Zbyt wielki natłok szczegółów może się okazać męczący dla wzroku i psuć harmonię całej kompozycji, niewskazanym elementem okazuje się niekiedy kalendarz czy obraz na płótnie. Projektując tego rodzaju wystrój, trzeba zadbać również o jak najlepszy dobór elementów umeblowania.

Praca a biznes

W miejscu, gdzie przyjmuje się partnerów biznesowych, nie powinny znajdować się urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie należy do przyjemnych i niekiedy budzi złe skojarzenia u klientów. Z drugiej jednak strony, widok takich maszyn jest najlepszym dowodem usług, jakie wykonuje się w przedsiębiorstwie. Z tego powodu dobrym pomysłem jest odizolowanie drukarek z użyciem w połowie przezroczystych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować znak graficzny zakładu. To mały i niedrogi detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Uporządkowanie w części, w której działają urządzenia do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Powinno się więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie przydatne narzędzia.