Jak długi jest okres gwarancyjny dachówek ceramicznych i cementowych?

Dokonanie wyboru między dachówką cementową a ceramiczną nie jest wcale łatwe. Są to Produkty, które na początkowy rzut oka prezentują się prawie tak samo. Mają niezwykle podobne kształty, podobny ciężar, a sposób montażu jest niemalże identyczny.

Dachówki ceramiczne posiadają długą przeszłość. Są jednym z najstarszych typów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Bardzo często kojarzone są z prestiżem oraz elegancją. Są one wytwarzane z wyselekcjonowanej gliny. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jest to surowiec niejednorodny. Mając to na względzie, partie produkcyjne i poszczególne dachówki mogłyby się w delikatny sposób odróżniać od siebie zabarwieniem. To w bardzo sporadycznych przypadkach może powodować potrzebę ich mieszania w czasie procesu ich układania. Cementowe dachówki zbytnio nie odbiegają wyglądem od tych ceramicznych i należy mieć naprawdę świetny wzrok i olbrzymie doświadczenie, aby z daleka je odróżnić.
Media
Ich historia jest jednak nieco uboższa. Inny jest też skład tego typu dachówek. Dachówka cementowa produkowana jest z mieszaniny cementu, piasku oraz pigmentów na bazie tzw. tlenków żelaza i wody. Tak cementowe dachówki jak i ceramiczne posiadają dużo zalet. Wybór pomiędzy nimi jest niezwykle trudny. Jest tak jeszcze bardziej dlatego, że dla każdego inwestora poszczególne zalety będą miały mniejsze albo większe znaczenie. Dochodzi do tego ponadto kwestia gustu i nie mniej ważna cena. dachówka cementowa jest trochę mniej kosztowna od dachówki ceramicznej. Jednak krótszy jest czas gwarancji, który jest udzielany przez poszczególnych wytwórców.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również rusztowania warszawa inne informacje na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Zależnie od firmy, w przypadku dachówki cementowej jest to około 20 do 30 lat, w przypadku dachówki ceramicznej natomiast gwarancja może sięgnąć nawet 50 lat.

Gdy wybieramy pokrycie dachowe dla budynku, to trzeba brać pod uwagę lokalizację budynku. Dzięki temu o wiele prościej będzie wybrać właściwy materiał, który będzie umożliwiał wieloletnią eksploatację.