Nieruchomości

Jak bezpiecznie kupić mienie nieruchome na wtórnym rynku?

Zakup mieszkania na rynku wtórnym czy parceli pod budowę domku wiąże się z wieloma obowiązkami.
Przede wszystkim powinno się sprawdzić, czy osoba, od jakiej kupujemy, jest właścicielem apartamentu, a gdy zbywca działa poprzez pełnomocnika – czy ten jest właściwie umocowany.

Posesor Nieruchomości
Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zobaczyć więc księgę wieczystą, a również sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanie nie jest zadłużone (np. uprzedni właściciel nie płacił od jakiegoś czasu czynszu). W tymże celu trzeba zażądać od sprzedającego stosownego poświadczenia wystawionego poprzez wspólnotę mieszkaniową czy spółdzielnię mieszkaniową. To jednak nie finał: aby nie zakupić lokum z niechcianymi mieszkańcami, trzeba zadbać także o to, by na dzień sprzedaży sprzedawca przedstawił aktualne poświadczenie z urzędu gminy o wymeldowaniu się wszelkich zamieszkujących w lokalu ludzi Dokument ów trzeba okazać też notariuszowi, jaki powinien zrobić należytą adnotację o tym fakcie w akcie notarialnym. W którym miejscu poszukiwać działki Drawsko Pomorskie? Najrozsądniej w internecie.

Działki wielorodzinne
Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup działki to poważna decyzja jaką powinno się dobrze przemyśleć! Działkę najlepiej nabywać jesienią, bądź najpóźniej końcem zimy (działki w sprzedaży). Wtenczas do wiosny pozyskamy wszelkie formalności związane z budową domu a gdy tylko przylecą bociany, będziemy mogli wetknąć pierwszą łopatę w miejscu przyszłego domku.

Gdy kupimy działkę jesienią, to oprócz tego, że będziemy mieli całą zimę na uzyskanie wszelkich formalności związanych z pozwoleniami na budowę, itd., będziemy jeszcze mieli możność przed kupnem zobaczenia nieruchomości zachodniopomorskie w porze „mokrej”.
,