izolacja

Jakie korzyści przynoszą izolacje natryskowe? Podpowiadamy w jakich budynkach powinniśmy wykorzystać piankę izolacyjną

Każdy budynek potrzebuje odpowiedniej izolacji termicznej, jaka gwarantuje mieszkańcom bardzo duży komfort a także pozwala zminimalizować opłaty w czasie grzewczym. Wybór ogrzewania i rodzaju izolacji stanowi niezwykle ważną decyzję, gdyż z określonych rozwiązań będziemy korzystać przez długie lata. Wypada mieć na uwadze, iż izolacje cieplne stanowią aktualnie już nie tylko wielki komfort, ale wręcz odgórny wymóg, jaki dotyczy różnych budynków publicznych.

Continue reading

Wyrównanie pierwszej warstwy pustaków

Gdzie znajdziesz niezbędne elementy do budowy domu?

Ani budowa domu ani renowacja nie odbędzie się bez określonych produktów. Są to równie ważne czynniki co ludzie, którzy określone prace będą wykonywać. I podobnie jak ludzie powinni być wykwalifikowanymi fachowcami, tak też materiały powinny być dobrej jakości. Przy budowie domu są takie materiały, na jakich nie warto oszczędzać, w szczególności gdy są to elementy konstrukcyjne.

Continue reading

Pompa ciepła

Co wybrać: pompy ciepła powietrze woda, czy gruntowe?

Wraz z upływem lat, ludzie stają się coraz bardziej proekologiczni, zwłaszcza, że rozwiązania bezpieczne dla środowiska naturalnego są przeważnie również rozwiązaniami bardzo atrakcyjnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnym budownictwie często stosowane są pompy ciepła, lecz ich odmian jest tak dużo, że często nie wiemy, co wybrać.

Continue reading

Drzwi wejściowe

Dobierz najlepsze drzwi zewnętrzne

Wybór należytych drzwi zewnętrznych to jedna z pierwszych decyzji jakie musimy podjąć przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko dekoracyjne i praktyczne, ale nade wszystko powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcić chwile i poznać najważniejsze cechy drzwi wejściowych oraz dostępną w sklepach ofertę.

Continue reading