Zasady budowlane porozumienia fidic

Genezą informacji o normach używanych obowiązkowo jest rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać zabudowania i ich lokalizacja. Kryje ono dokładną listę Polskich Norm, mających wartość dla poprawności wykonania pomysłu budowlanego w świetle rozporządzeń polskiego przepisów budowlanych.

Continue reading

Które informacje winno posiadać wyborne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Jeśli sprzedajemy mieszkanie na osobistą rękę, to bezsprzecznie powinniśmy napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży. Należałoby więc zastanowić się, co musi zawierać obwieszczenie, żeby zachęcić osoby do kupna proponowanego mieszkania. Przede wszystkim obwieszczenie powinno być klarowne. Zbyt wielka ilość wiadomości napisanych, bez ładu i składu sprawi, że ogłoszenie będzie mało czytelne i zrozumiałe. Jednostki czytające takie ogłoszenie zdołają zniechęcić się już na samym początku.

Continue reading

Świat terminów, dziwnych definicji i pojęć. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Jak sprawić, żeby zrozumieć jak najwięcej spraw

Istniejemy w świcie terminów, niezrozumiałych do końca terminów, definicji, metodologii i wielu ciekawych naukowych, ale nie tylko zjawisk. Co jeszcze niedawno było odkrywcze dzisiaj już jest czymś powszechnym, co przed nami bardzo szybko się zbliża. Trzeba przyznać, że nigdy wcześniej nie było aż tak dynamicznego postępu w zakresie przetwarzania informacji. Dlaczego tak jest? No tak, wiele powodów, ale najbardziej chyba internet. To dzięki temu medium ludzie na całym świecie mogą komunikować się bez problemów, możliwe stało się też korzystanie z bardzo przydatnych i nowoczesnych narzędzi, internet sprawił w końcu, że nie jesteśmy skazani na niewiedzę, gdyż właściwie wszystko można w nim odnaleźć.

Continue reading

Odmiany drzwi do domu

Drzwi pełnią bardzo istotną rolę w życiu codziennym oraz w każdym mieszkaniu. Jest wiele typów drzwi, a każdy z tych rodzajów posiada odrobinę inne funkcje. Przede wszystkim dzielą się na drzwi wewnętrzne i wejściowe. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, to w pierwszej kolejności powinni zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Są więc zazwyczaj o wiele bardziej wytrzymałe niż pozostałe drzwi w domu.

Continue reading