Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF

Idźmy z rozwojem – zmodernizujmy swoje firmowe oświetlenie

Wielu ludziom wydaje się, iż zabieganie o jakąkolwiek formę modernizacji wymaga olbrzymiego nakładu pracy tudzież nowych zadań ale głównie morza pieniędzy. Dobrą wiadomością dla nich stanie się więc to, iż się mylą. Powstają spółki, które się tym zajmują na zlecenia, a całość jest łatwa i przyjemna . Finalnie nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się unowocześnionymi gadżetami bądź przyrządami.

oświetlenie
Autor: Jonathan Boehman and David Weigelt
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z znanych w rankingach problemów, w najwyższym stopniu też słynnym wśród ich wykonywania jest modernizacja oświetlenia LED. W szczególności dotyczy to gmin, które skarżą się odwiecznie na kiepski widok na drogach, lub zupełny brak światła. Osoby zajmujące się rachunkami płacą potężne kwoty za energię elektryczną, ale nie jest to zauważalne na ulicy, co oznacza, że są one marnotrawione.

Istnieją przedsiębiorstwa, które trudzą się finansowaniem modernizacji oświetlenia, polepsza to jego jakość i hamuje „wyrzucanie pieniędzy w błoto”. W praktyce nie potrzebuje to znacznego nakładu pracy: firma przeprowadza audyt i koncepcję modernizacji oświetlenia, opracowuje schemat i wykonuje analizę wyników, także tych ekonomicznych. Finansowanie modernizacji oświetlenia jest w stu procentach przez jednostkę, a gmina spłaca zobowiązanie z oszczędności pozostałych z opłat za prąd i użytkowanie.

Obecnie zabieg ten jest nazywany „finansowaniem przez trzecią stronę”, zazwyczaj do tej pory stosowany był poprzez firmę Eltast (posiada ona na koncie już ponad sto skończonych planów, które weszły w życie). Sposoby takiego finansowania są określone przepisami i umowami, a spłata inwestycji może być ze środków własnych lub przez pożyczkę. Przy procesie, którym jest modernizacja oświetlenia led powinno się trzymać terminów oddawania funduszy, wszystko opisane jest w harmonogramie spłaty.

Marne oświetlenie ulic czy dróg wielokrotnie jest przyczyną tragedii, stłuczek. Warto więc zastanowić się nad jego modernizacją, zapobiegnie to nieprzyjemnym sytuacjom, a także da ludziom poczucie bezpieczeństwa. Dla zaciekawionych tematem: modernizacja oświetlenia.

kryształowy żyrandol
Autor: Luna sin estrellas
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już i tak wydajemy finanse na prąd, który, używają lampy stare i nie dające dobrego światła, wskazane jest zmienić je na tego typu, które nie dość, że będą wybitniej ekonomiczne, to umożliwią lepszą widoczność. Powinno ubiegać się o finansowanie modernizacji oświetlenia, jak zresztą wyczytaliśmy, nie pochłania to potężnego nakładu pracy.