grzejnik elektryczny

Grzejniki łazienkowe – jakie wybrać?

Po skończeniu remontu łazienki potrzebny jest koniec, czyli dodatki. Wydaje się, że problemem jest kupno wanny, prysznica, lustra, płytek, ale czy ktoś pamiętał o grzejniku? Jak wybrać grzejnik do łazienki, gdzie go szukać i czym się kierować przy zamówieniu?

grzejnik elektryczny
Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Podobnie jak grzejniki pokojowe, kaloryfery instalowane w łazienkach występują w wielu kolorach i odmianach.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to źródło (bsinspekcja.pl/). Przeczytasz w nim dużo materiałów na opisywany tutaj wątek.

W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych kaloryferów opierają się na różnych – innowacyjnych – systemach. Czy jest sens, by postawić na nowoczesne kaloryfery?

Grzejniki wodneKaloryfery mogą z powodzeniem zastępować typowe grzejniki elektryczne łazienkowe i w ten sam sposób można je podłączyć do domowego ogrzewania. Zasada obsługiwania jest niezwykle prosta – woda płynąca w kaloryferze, oddaje energię na zewnątrz, podgrzewając naszą łazienkę. Grzejniki wodne mogą mieć jeden poważny mankament. Mogą działać tylko w sezonie grzewczym, stąd też, nie mamy możliwości podgrzać łazienki wtedy kiedy chcemy.

Grzejniki wodno-elektryczneJeśli chodzi o grzejniki wodno-elektryczne instalacja wygląda podobnie. Różnica tkwi w sposobie grzania wody. W kolektorze wbudowana jest grzałka zasilana prądem. Ma ona pomóc w podgrzewaniu łazienki cały rok. Kupując taką grzałkę oddzielnie, należy wiedzieć, by moc była słabsza od całkowitej mocy grzejnika chociaż o 100–150 W.

łazienki, umywalki, wanny
Grzejniki elektryczne
Kaloryfery zasilane na prąd mają stosunkowo niewielką moc i nie są najlepsze raczej do ogrzania pomieszczenia. W dodatku też często służą jako suszarki lub urządzenia do dogrzania np. garderoby.

Omawiany temat Cię zainteresował? Zatem odwiedź stronę internetową (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-nascienne), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, omawiające to zagadnienie.

Ich montaż jest wyjątkowo banalny, zupełnie jak sama obsługa. Trzeba zawiesić je na ścianie i zainstalować je. Grzejniki elektryczne dostosowane są do standardów. Dodatkowo liczne z takich grzejników mają specjalny bezpiecznik, który wyłącza się dopływ prądu. Więcej konkretnych modeli na tej stronie .