Aranżacja salonu

Główny punkt aranżacji

Wszystkie pomieszczenia są inne i potrzebują odmiennego traktowania. Są mimo tego także uniwersalne reguły, które da się wykorzystywać za każdym razem, kiedy wyposażamy wnętrze. Jedna z takich reguł mówi, żeby zawsze wyraźnie wskazać główny punkt w pokoju, dotyczy to zwłaszcza pokoju gościnnego.

Aranżacja salonu
Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki obiekt może stać się tego rodzaju punktem? To kwestia wyboru. W każdym razie aktualnie głównym punktem wnętrza jest zwykle TV. To ten element przyciąga wzrok najbardziej. Tak samo można potraktować kanapę. Co warto wyeksponować w salonie można dowiedzieć się na – miejsce pełne inspiracji).

Sam wybór elementu, do którego dostosujemy aranżację to za mało. Równie istotna jest kolejność dobierania elementów. A mówiąc dokładniej – najważniejszy element powinien stanąć w aranżacji jako pierwszy. Z jakiego powodu jest to tak ważne? Gdyż wówczas prościej jest dostawiać do projektu kolejne elementy. Przede wszystkim, kiedy nie jesteśmy profesjonalnymi architektami, takie podejście okaże się bardzo praktyczne. Dzięki temu uciekniemy od chaosu oraz estetycznego fałszu.

Aranżacja salonu
Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się pamiętać, że najważniejszym punktem ma być element, który najbardziej zwraca wzrok. Nie może to być szafka, która nie odznacza się pośród reszty elementów aranżacji. Nic za to nie stoi na przeszkodzie, by jako centrum wykorzystać ozdobną, dużą roletę lub też wiekową ławę. Wiele zależy od gustu mieszkańców. Poza tym, centralny element musi właściwie wyglądać. Miej na uwadze, że to on będzie przyciągał wzrok jako pierwszy. Od głównego obiektu uzależnione jest ogólne wrażenie, jakie zrobi pokój.