Drzwi do garderoby

Gdzie najbezpieczniej trzymać rzeczy?

Bez wątpienia znamy te zabawne sytuacje, kiedy dziewczyna stoi przed szafą, na pięć minut przed wyjściem i nagle z przerażeniem orientuje się, że zupełnie nie ma co na siebie ubrać. To wyjątkowo zadziwiający fakt, gdyż garderoba zazwyczaj jest przepełniona fatałaszkami. To bardzo kobieca przypadłość. Ale możliwe, że gdyby w tej szafie był ład, nasza dama prędzej dokonałaby ostatecznej decyzji?

garderoba
Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Co zrobić, gdy ubrania nie mieszczą nam się w szufladach? Najprostszym sposobem jest wyrzucenie tych zbędnych. Z pewnością niejeden z nas trzyma w swojej szafie ubrania, których już dawno nie nosi. Dzieje się tak z rozmaitych przyczyn. Czasami, skuszeni ciekawą zniżką, kupimy coś, co tak naprawdę w ogóle nie jest w naszym stylu. Innym razem bywamy obdarowywani przez znajomych rzeczami, które w ogóle nam się nie podobają, ale nie chcemy ich wyrzucić. Ale już koniec z sentymentalnością. To, co niepotrzebne, musi błyskawicznie opuścić nasz dom.

Idealnym rozwiązaniem problemu z ubraniami może być kupienie nowoczesnej szafy, której wnętrze jest maksymalnie zagospodarowane. Są one podzielone na specjalne części, a te potem na rozmaite półeczki i szuflady. W takich szafach zmieści się praktycznie cała nasza garderoba i na pewno wystarczy jeszcze miejsca na obuwie, czy akcesoria, takie jak szaliki.

Jeśli nie możemy zakupić tego typu szafy, na przykład ze względu na niewielką przestrzeń w mieszkaniu, mamy do wyboru pozostałe meble, które mogą nam pomóc uporać się z porozrzucanymi naokoło ciuchami. Można zakupić specjalne stojaki na ciuchy, które zastąpią nam szafę. Są one wyjątkowo funkcjonalne i łatwo je złożyć. Pomieszczą się nawet w najmniejszym wnętrzu i możemy je ustawić w miejscach, gdzie panuje spora wilgotność. Możemy także zmodernizować naszą starą garderobę. Wystarczy kupić drążki na ubrania, klamerki na wieszaki, które pomogą nam trzymać po kilka ubrań na raz oraz wiszące półeczki, które skutecznie spożytkują wolne miejsca w naszej szafie. Na dole z kolei można postawić pojemniki na buty.