osuszacz powietrza

gdzie nabyć osuszacz do mieszkania

Osuszanie budynków za jego pomocą jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Należy zwalczać wilgoć w mieszkaniu, gdyż bardzo źle działa ona jednakowo na ludzi jak i zwierzęta czy też rośliny.

Nadmiernie duży stan wilgotności nasila reumatyzm, podwaja aktywność roztoczy a co się z tym wiąże zwiększa ryzyko astmy. Skuteczność osuszania osuszaczy jest kilkadziesiąt razy wyższa niż pochłaniaczy wilgoci. Takie domowe osuszacze powietrza można podzielić na kondensacyjne i adsorpcyjne. Osuszacze kondensacyjne są najbardziej rozpowszechnione i mają największy wybór marek i modeli. Posiadają plastikowe obudowy, w związku, z czym są lekkie.

Autor: UBM

Ich cena jest najniższa pośród osuszaczy, ale wadą jest to, że kiedy spada temperatura powietrza w {pomieszczeniu także spada ich skuteczność. Eliminują one wilgoć w taki sposób, że oziębiają powietrze poniżej punktu rosy, co sprawia wykraplanie wilgoci. Następne to osuszacze adsorpcyjne. W przeciwieństwie do tych pierwszych ich wydajność jest niezależna od temperatury w pomieszczeniu. Także mają małą wagę i są małych rozmiarów, ale ich koszt jest znacznie większy. Ich funkcjonowanie polega na pochłanianiu wilgoci z powietrza przy użyciu materiału higroskopijnego.

Autor: www.belvilla.pl

Jeżeli nasz dom został na przykład podtopiony w trakcie powodzi to jednakowo jeden jak i drugi osuszacz znakomicie spełni swoją funkcję. Ponoć świetną metodą jest tak zwane osuszanie naturalne, czyli ciągłe wietrzenie czy też grzanie lokalu mieszkalnego, ale jest to proces długookresowy, szczególnie w {naszych warunkach atmosferycznych, i może ciągnąć się nawet parę miesięcy. Jeśli jednak nasz dom został bardzo mocno zalany to w takim razie trzeba skorzystać z pomocy fachowych przedsiębiorstw, które robią przetestowane metody osuszania. dom – idź do serwisu – dom (przejdź po tym linku)

Źródło: Uni-lux.pl