Funkcjonalność i estetyka w kuchni czyli szafki kuchenne

Czasy gdy kuchnia służyła tylko i wyłącznie do przygotowywania śniadań, obiadów i kolacji na szczęście minęły bezpowrotnie. Dzisiejsza kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także wygoda, ergonomia i urok. Ale czy jest sposobność aby w kuchni jednocześnie zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Obieraczka do warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić największą ozdobę naszej kuchni. Rozwiązaniem tych wątpliwości są szafki kuchenne.

pomieszczenie kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej ładne schowajmy w szafkach. Wszakże kryształowe kieliszki bądź wykwintna zastawa z porcelany znajdujące się za szybą górnych szafek kuchennych są równie dekoracyjne jak wazon pełen kwiatów stojący na stole. Szafki wiszące kuchenne są także niezmiernie funkcjonalnym rozwiązaniem. Bez zbędnej gimnastyki mamy najpotrzebniejsze nam rzeczy w zasięgu wzroku i dłoni. W sytuacji, kiedy górna półka w szafkach wiszących, jest dla nas zbyt wysoko, producenci proponują windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów w ostatnich latach. Szafki górne zamawiane pod wymiar mają zwykle rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy wybieramy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są idealne gdy chcemy pokusić się o niskie szafki wiszące. Na ogół część przednia szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. Jest to wiązanie z trudnością obsługi i zamykania takiej szafki. Standardowy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub mata pod krzesło poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń domowników. W wymienionym systemie otwierania, otwierając drzwiczki mamy wgląd do całej szafki co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi zwykle nie ma problemu, ponieważ przeważnie są zabudowane i podstawowym ich przeznaczeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno – to najbardziej przyjemny z zamienników. Każdy powinien jednak sam postanowić, która opcja będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

A wówczas? Nic, tylko przyrządzać smakołyki, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej (https://www.sklep.cristalstone.pl/) bardziej precyzyjnych informacji odnoszących się do podnoszonego tutaj artykułu. Z pewnością jest on bardzo ekscytujący.