Fototapety

Fototapety na ścianę w domu

Polskie kuchnie są najczęściej dość małe. Dodatkowo, aktualnie dużo większym zainteresowaniem charakteryzuje się kuchnia umieszczona w aneksie, czyli połączona z salonem. Dekorując to pomieszczenie należy tym samym mieć na uwadze nie tylko to, by była ona praktyczna i wygodna, ale też stosownie atrakcyjna, ponieważ wespół z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najistotniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Najczęściej maluje się je na konkretny kolor, czasami montuje się klasyczne płytki. Co tymczasem zrobić, aby ściany nie były nudne? Możliwości jest rzeczywiście sporo. Płytki sprawdzają się świetnie w miejscach, które są przede wszystkim narażone na zabrudzenia, przykładowo w pobliżu kuchenki. Dzięki temu ochrania się ścianę przed nieestetycznymi plamami, jakie z płytek jest zdecydowanie prościej usunąć. Modne są również fototapety do kuchni.

Zazwyczaj są wyjątkowo trwałe, więc doskonale sprawdzają się też w tak trudnych warunkach. Wybór motywów jest dosyć bogaty. Z racji tego, że w kuchniach ilość wolnej powierzchni jest dość ograniczona, wskazane jest zamówić fototapety na wymiar. Tym sposobem będzie się miało gwarancję, że świetnie dopasują się do miejsca, w jakim planuje się je położyć – inspiracje możesz zobaczyć na modne tapety na wymiar.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić znakomite wypełnienie pomiędzy szafkami, jak także sprawdzić się na pustej ścianie. Interesującym pomysłem jest też wykorzystanie farby tablicowej. Trzeba zaaplikować ją na ścianę (co jest nadzwyczaj łatwe), aby cieszyć się tablicą w swojej kuchni. Taka tablica jest doskonała jeżeli w rodzinie są dzieci lubiące rysować na ścianach. Co więcej, można na niej też zapisywać drobne wiadomości dla innych mieszkańców, czy spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to szczególnie przydatne, toteż farba (sprawdź farba dekoracyjna sahara) tablicowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Łatwo ją utrzymać w czystości, potrzebna jest gąbka czy szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne ściany nie muszą być dlatego nudne, wystarczy odrobina wyobraźni, żeby kuchnia stała się prawdziwą ozdobą w każdym domu. Absolutnie nie należy zatem lekceważyć dekoracji ścian, jako że to właśnie ona ma największe znaczenie. Dodatkowo, ściany w kuchni są bardziej narażone na zabrudzenia niż w innych pomieszczeniach, głównie z powodu gotowania.