kuchnie

Fotoobraz na kuchenną ścianę

Duża grafika na ścianę będzie dobrze wyglądać w każdym wnętrzu, także w kuchni. To świetny pomysł na ozdobę. Przede wszystkim dlatego, iż grafika może zawierać niemal dowolny motyw. W ten sposób jesteśmy w stanie utworzyć ciekawy i niezwykle unikalny projekt. Fototapeta może zakrywać całą ścianę czy też tylko zajmować miejsce, które niełatwo zająć inną metodą. Co może znaleźć się na fototapecie?

kuchnia - aranżacja
Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Motywy mogą być bardzo odmienne. Kreatywność odgrywa tutaj dużą rolę. Oczywiście świetnie wkomponują się grafiki związane z jedzeniem. Doskonale do kuchni pasują obrazy kwiatowe, np. ogródek. Możemy też utworzyć obok lodówki krajobraz z pięknym sadem. Do tego możemy również wybrać grafikę, która nie ma wiele wspólnego z kuchnią. Dobrym pomysłem jest np. to, by wybrać obraz ścieżki wiodącej przez las. To ostatnie rozwiązanie, czerpany z stąd może się szczególnie sprawdzić w niewielkiej przestrzeni. Z jakiego powodu?

Nasze postrzeganie da się oszukać na wiele sposób. Z tego powodu niektóre kolory są wskazane w niedużych przestrzeniach, bo wizualnie powiększają metraż. Na identycznej zasadzie działają fototapety prezentujące otwartą przestrzeń. Jeśli niewielką kuchnię, fototapeta przedstawiająca ścieżkę może okazać się świetnym idealnym rozwiązaniem. Mimo że przestrzeń gastronomiczna nie powiększy się fizycznie, z pewnością pozbędziesz się uczucia ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy duża grafika nie wprowadzi estetycznego chaosu do w przestrzeni kulinarnej? Oczywiście takie ryzyko zawsze istnieje. Dlatego dobrze jest ograniczyć dekoracyjność pozostałych części wyposażenia, kiedy kupujemy dekoracyjną dużą grafikę na ścianę. Poza tym grafika (strona tutaj) może być wykonana w wybranym odcieniu, np. jako sepia albo grafika czarno-biała. W ten sposób unikniemy nadmiaru odmiennych kolorów.