kuchnie

Fotoobraz na kuchenną ścianę

Duża grafika na ścianę będzie dobrze wyglądać w każdym wnętrzu, także w kuchni. To świetny pomysł na ozdobę. Przede wszystkim dlatego, iż grafika może zawierać niemal dowolny motyw. W ten sposób jesteśmy w stanie utworzyć ciekawy i niezwykle unikalny projekt. Fototapeta może zakrywać całą ścianę czy też tylko zajmować miejsce, które niełatwo zająć inną metodą. Co może znaleźć się na fototapecie?

kuchnia - aranżacja
Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Motywy mogą być bardzo odmienne. Kreatywność odgrywa tutaj dużą rolę. Oczywiście świetnie wkomponują się grafiki związane z jedzeniem. Doskonale do kuchni pasują obrazy kwiatowe, np. ogródek. Możemy też utworzyć obok lodówki krajobraz z pięknym sadem. Do tego możemy również wybrać grafikę, która nie ma wiele wspólnego z kuchnią. Dobrym pomysłem jest np. to, by wybrać obraz ścieżki wiodącej przez las. To ostatnie rozwiązanie, czerpany z stąd może się szczególnie sprawdzić w niewielkiej przestrzeni. Z jakiego powodu?

Nasze postrzeganie da się oszukać na wiele sposób. Z tego powodu niektóre kolory są wskazane w niedużych przestrzeniach, bo wizualnie powiększają metraż. Na identycznej zasadzie działają fototapety prezentujące otwartą przestrzeń. Jeśli niewielką kuchnię, fototapeta przedstawiająca ścieżkę może – https://dywanywanda.pl/23-dywany-rumba – okazać się świetnym idealnym rozwiązaniem. Mimo że przestrzeń gastronomiczna nie powiększy się fizycznie, z pewnością pozbędziesz się uczucia ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy duża grafika nie wprowadzi estetycznego chaosu do w przestrzeni kulinarnej? Oczywiście takie ryzyko zawsze istnieje. Dlatego dobrze jest ograniczyć dekoracyjność pozostałych części wyposażenia, kiedy kupujemy dekoracyjną dużą grafikę na ścianę. Poza tym grafika może – https://dywanywanda.pl/31-dywany-loft – być wykonana w wybranym odcieniu, np. jako sepia albo grafika czarno-biała. W ten sposób unikniemy nadmiaru odmiennych kolorów.