Pompa ciepła

Co wybrać: pompy ciepła powietrze woda, czy gruntowe?

Wraz z upływem lat, ludzie stają się coraz bardziej proekologiczni, zwłaszcza, że rozwiązania bezpieczne dla środowiska naturalnego są przeważnie również rozwiązaniami bardzo atrakcyjnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnym budownictwie często stosowane są pompy ciepła, lecz ich odmian jest tak dużo, że często nie wiemy, co wybrać.

Continue reading

żarówki

Led

Jeśli chodzi o oświetlenie, to w związku z ustaleniami, jakie przyszły do nas z Unii Europejskiej powinniśmy wymienić nasze nieergonomiczne żarówki na te energooszczędne, a co za tym idzie mające dobry wpływ na środowisko. Ostatnio sprawy ekologii wielu ludziom bardzo zaprzątają głowę i niemal w każdej dziedzinie życia możemy zrobić coś, co dobrze wpłynie na naturę. Dlatego też tak powszechne jest oświetlenie led, bo to oszczędność energii.

Continue reading

żarówka

Żarówki LED ar111 – wspaniała forma ulicznego oświetlenia

Oświetlenie uliczne pełni nadzwyczaj znaczącą rolę w naszych czasach, ponieważ oświetla całe miasta, drogi oraz ulice w momencie gdy zapada zmierzch. Z pewnością trudno wyobrazić sobie wyjście na wieczorny spacer kiedy nie funkcjonowałoby żadne oświetlenie uliczne. Do oświetlenia ulicznego selekcjonowane są mocne żarówki, jakie dają stosowną ilość światła by oświetlić mrok, i także charakteryzują się wydajnością. Do takich żarówek przynależą w szczególności żarówki led ar111.

Continue reading