Dwoje dzieci w jednym pokoju: w jaki sposób urządzić pokój dla rodzeństwa?

Jakim sposobem dobrze urządzić pokoik dla rodzeństwa? Każdy z nas jako dziecko marzył o odrębnym pokoju. Może nawet przysięgliśmy sobie wtenczas, iż „nasze dzieciaki nie będą męczyć się z rodzeństwem”.

kuchnia

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Niestety, wiemy, w jaki sposób zmienia się punkt spostrzegania po wkroczeniu w dorosłość – może się na przykład okazać, iż dzieci zwyczajnie muszą zamieszkać w tym samym pokoju. Nie oznacza to jednakże, iż nie mogą posiadać powierzchni dla siebie. W jaki sposób pogodzić dwoje dzieciaków w tym samym pokoju?
firany

Autor: lesliejm64
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły do pokoju starszego potomka „wskakuje” młodsze rodzeństwo, które jest już w okresie przedszkolnym. Urządzając pokój dla rodzeństwa musimy więc połączyć wymagania ucznia a także malutkiego dziecka, jakie jeszcze nie myśli o szkolnych obowiązkach. Niezależnie od tego od tego, jak bardzo lubią i dogadują się twe dzieci, warto stworzyć im małe, oddzielne przestrzenie w jednym pokoiku- polubiłem to. Każdy z nas ma przecież chwile, w których wymaga czasu wyłącznie dla siebie – w szczególności, gdy mówimy o potomkach innej płci. Co więcej, sprawa nabiera dualnego znaczenia, gdy w grę wchodzą obowiązki szkolne – starsza latorośl będzie potrzebowała małego „odseparowania”, by właściwie skoncentrować się na obowiązkach. Toteż aranżując pokój dla rodzeństwa wyraźnie oddziel przestrzeń dla każdego dziecka, gwarantując starszemu warunki do nauki, zaś młodszemu do zabaw.
karcher

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązaniem w pokoju dzieci do podziału powierzchni mogą być ażurowe meble bądź cienki parawan (zalecamy tą stronę), lub mała ścianka działowa, które zapewnią maluchowi wrażenie posiadania własnego kąta- ciąg dalszy.

Co więcej, dzieciaki w pokoju mogą nawet stworzyć sobie umówioną granicę co będzie dla nich namiastką posiadania swojego pokoju.

Poszukujesz rzetelnych postów na ten temat? Chcemy poinstruować Cię, że w tej chwili je odkryłeś. Wystarczy jedynie najechać na hiperłącze do witryny (https://www.dywanydoprzedszkola.pl/).

W takowym pokoju świetnie sprawdzają się też piętrowe łóżka.