Schody

Dwie kondygnacje domu dwupiętrowego muszą zostać w jakiś sposób połączone. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu schody.

Po postawieniu domu pozostaje jedna z przyjemniejszych kwestii, czyli jego zaaranżowanie. Jeśli o to chodzi warto kierować się rzecz jasna swoimi własnymi preferencjami. Chodzi o takie urządzenie wnętrz byśmy czuli się w nich swobodnie i komfortowo. Jednym z elementów wyposażenia są schody. Co mamy w tym zakresie do wyboru?

Schody
Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście ważne jest to, aby wcześniej należycie się rozeznać i przygotować sobie projekt, co, gdzie ma się znaleźć. Oczywiście więcej pracy będziemy mieć z zaaranżowaniem domu dwupiętrowego. Dwie kondygnacje muszą zostać w jakiś sposób połączone. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są schody. Do wyboru mamy różne ich rodzaje: między innymi schody jesionowe ,schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe/)

Nowsze aranżacje uwzględniają również bardziej nowatorskie rozwiązania, jak przykładowo schody szklane, które oryginalnie prezentują się w domach rodzinnych. Trzeba je jednak dobrze zabezpieczyć, aby ograniczyć ryzyko pośliźnięć i niebezpiecznych wypadków. Każdy producent schodów drewnianych udostępnia zazwyczaj szczegóschody (zobacz producent schodów drewnianych)zywa z jakiego produkuje się ten element aranżacji i sposobów jego skutecznego zabezpieczenia.

Schody w domu mogą wyraźnie wpłynąć na jego wystrój. Nie tylko biorąc pod uwagę kolorystykę, ale także ze względu na finezyjne ukształtowanie. Coraz częściej bowiem stosuje się ciekawe konstrukcje schodów, które dodatkowo uatrakcyjniają wystrój wnętrz. Interesująco zawijane, w kształcie ślimaka, geometryczne, nieregularne – dobieramy je pod kątem konkretnego stylu aranżacji wnętrz. W wielu przypadkach można je zastosować także jako przeważający akcent wewnątrz budynku.

Rzecz jasna schody to nie jedyny element jaki powinno się brać pod uwagę podczas aranżowania domu, jednakże dość istotny, tym bardziej, że służą zazwyczaj przez długie lata. Rzecz jasna, jeżeli nie mamy pomysłu na konkretny wystrój najlepiej poradzić się eksperta, który dopasuje za nas wszystkie najważniejsze parametry i pomoże wykreować funkcjonalne, oryginalne wnętrze abyśmy się w nim dobrze czuli. Warto przejrzeć również różne projekty domów pojawiające się na licznych portalach powiązanych tematycznie. Czytaj też

schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-drewna-egzotycznego/)