Przykład wiszącej lampy

Dopasowanie światła jest bardzo istotną czynnością

Zamówiłeś już wszystkie meble do mieszkania? Teraz kolej na to, by wybrać prawidłowe oświetlenie. Warto mieć na uwadze, że światło wykazuje nieoceniony wpływ na nasze zdrowie. Specjaliści już dawno temu dowiedli, że deficyt światła wywołuje groźne zmiany w organizmie ludzkim. Z tej przyczyny niezwykle ważne jest, by w zimowe tygodnie, w trakcie których działanie Słońca jest małe, zagwarantować sobie dużą porcję światła.

Nocna lampka stojąca na stoliku
Autor: Christopher May
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pokój powinien mieć inny rodzaj światła. Jeśli jesteś osobą , która wypełnia swoje obowiązki zawodowe w czterech kątach, musisz wygospodarować sobie biuro do pracy. To ważne dla nastroju pracującego – oddzielenie życia osobistego od materii profesjonalnych. W prywatnym gabinecie warto jest zamontować oświetlenie, które daje mocny blask. Natężone światło zachęca do roboty, co zostało udowodnione w badaniach naukowych. W salonie zainstaluj lampy najlepsze (przecież to pomieszczenie reprezentacyjne), które gwarantują solidne światło (zobacz link tu…). Lampy do przedpokoju (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz tutaj: interesujące źródło) i do łazienki generalnie mogą być identyczne, jak w zwykłych miejscach – tutaj nie ma szczególnych porad.

W alkowie światło (lampa gabinetowa) powinno być całkowicie inne. Ważne jest, by wykreować atmosferę intymności, dzięki której lokatorzy będą czuć się wygodnie. W sypialni warto zainstalować światło o niedużym blasku. Rozsądnie jest kupić oświetlenie, które da się moderować – to zwłaszcza ważne, gdy w pomieszczeniu śpi maluch. Ciekawym pomysłem na stworzenie klimatu przytulności jest światło barwione – na przykład różowe. Jeśli pragniesz w łożnicy zrobić namiętny klimat, zainstaluj czerwone światło.

Tanie lampy wiszące (dodatkowe info) możesz znaleźć w cyberprzestrzeni – wiele godnych zaufania sklepów z meblami prowadzi strony WWW, na których zakupisz dany towar. Mądrze jest systematycznie wchodzić na serwisy marek, bo tak żadna przecena nie przejdzie nam koło nosa. Czasem można spotkać fantastyczne okazje, dzięki którym nie wyczyścimy sobie całkowicie konta.