Łazienka, meble łazienkowe z kolekcji Flex

Dodatki do łazienki

Podczas urządzania mieszkania dobrze jest przemyśleć wybór dodatków łazienkowych. Jest to bowiem pomieszczenie, mające sporo ważnych funkcji. Oprócz oczywistych cech praktycznych, musi także posiadać walory estetyczne. Ważne jest, by łazienka była łatwa w utrzymaniu czystości. Trzeba więc pamiętać, by nie przedkładać aspektu estetycznego nad funkcjonalny. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i energii, przeznaczonej na zachowanie czystości w łazience. Wyposażenie łazienki będzie w tym miejscu kwestią kluczową. Właściwie dopasowane dodatki uczynią to pomieszczenie funkcjonalnym i dopasowanym do upodobań.

Do kabiny prysznicowej, do wanny i na podłogę

Łazienka, meble łazienkowe z kolekcji Flex
Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Oprócz typowych sprzętów, takich jak baterie łazienkowe, ogromnie ważne są także pomniejsze przedmioty, pomocne przykładowo przy braniu prysznica. W kabinach prysznicowych mogą to być na przykład maty antypoślizgowe, z kolei w przypadku wanny – uchwyty, ułatwiające podniesienie się. Ogromnie przydają się również różnego rodzaju półki, które wiesza się na przykład pod prysznicem. Pozwalają one na komfortowe i praktyczne przechowywanie kosmetyków oraz nierzadko na powieszenie gąbki czy szczotki. Niezwykle praktyczne są wielopiętrowe regały z tworzyw sztucznych do kabin prysznicowych, których wysokość można dowolnie regulować, a dostępne są w rozmaitych kształtach, w tym narożne. Na podłogę w pomieszczeniu, która składa się zazwyczaj z zimnych płytek ceramicznych, można położyć miękki dywanik. Przydają się również rozmaite maty, które wchłaniają wilgoć. Używa się ich po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Do wyposażenia łazienki nierzadko także zalicza się wagi łazienkowe, które mogą być ze szkła lub z tworzyw syntetycznych.

Pozostałe akcesoria
W łazience bardzo istotne jest lustro. Lustro łazienkowe może mieć zróżnicowane wymiary i kształt. Istotne jest, by zapewnić odpowiednie oświetlenie, w szczególności w okolicach lustra. Oprócz tego zwraca się uwagę na rozmaite drobne akcesoria do łazienki. Przedmioty te nierzadko zebrane są w komplety, tak by pasowały do siebie nawzajem. Będą to różnego rodzaju wieszaki na papier toaletowy, pojemniki na mydło w płynie, mydelniczki oraz kubki na szczoteczki do zębów. Wybór takich akcesoriów jest bardzo szeroki, można je znaleźć właściwie w każdym kolorze i w wielu, nierzadko zaskakujących, formach. Lustro – zalecamy tą stronę – lustro (opinie na nasz temat)