images

Dobre warunki spania dla Twojego brzdąca to odpowiednia pościel

W pięknej pościeli, piękne sny… Szczególne ma to znaczenie w przypadku dzieci, bo wyspane dziecko ma lepsze samopoczucie i więcej energii do zabaw. Pościel chłopięca której motywem przewodnim są samochody, w czarodziejski sposób zaniesie go podczas snu na tor wyścigowy, zaś kołderka w księżniczki spowoduje, iż dziewczynka na chwilę księżniczką ostanie… Efektowna pościel w pokoju dziecka doda mu pożądanego klimatu i stylu. Lecz efekt wizualny jest równie ważny jak wygoda.

Pościel
Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Idealne dla wrażliwego ciała i skóry dziecka są naturalne materiały które nie spowodują podrażnień lub alergii, np. bawełna. Jest ona lekka, przewiewna, miła i przyjemna w dotyku. Inne akcesoria dla dzieci z odpowiednch materiałów na: .

W sytuacji wyboru pościeli dla najmłodszych dzieci musimy zastosować większą ostrożność. Nie używajmy zamków, zatrzasków i guzików albowiem potrafią sprawiać zagrożenie. Pokuśmy się o nabycie ochraniacza na łóżeczko dla naszego maluszka, ofiarując mu przez to bezpieczeństwo oraz komfort. Unikajmy wkładania do łóżeczka niepotrzebnych rzeczy, takich jak np. zabawki czy ozdobne poduszki. Pozwoli to utrzymać pościel czystą na dłuższy czas. Niektóre mamy noworodków i niemowląt kładą spać dzieci w tzw. rożki, które otulają malucha tak, że czuje się on jak w brzuszku mamy w nieznanym mu świecie. Kiedy brzdąc dorośnie, można rożek rozwinąć i wykorzystać jako kocyk. Postarajmy się aby pościel dziecięca (pościel dziecięca) była w jak najlepsza gatunkowo ponieważ wielokrotne pranie, nie będzie powodowało utraty koloru i uszkodzeń.

Weźmy pod uwagę także barwy pościeli, które powinny być dopasowane do temperamentu dziecka. Intensywne barwy czy wzory mogą denerwować malucha i ten nie będzie spokojny. Wówczas bezsenna noc jest pewna. I na samym końcu najważniejsze – pościel, zarówno poduszka, kołdra jak i prześcieradło muszą być schludne. Powinniśmy je prać w wysokich temperaturach, ponieważ tylko w ten sposób można zniszczyć zagrażające zdrowiu dziecka roztocza. Bez obawy – bawełna nie poddaje się wysokim temperaturom, dlatego to właśnie ona powinna stać się częstym bywalcem w dziecięcych łóżeczkach (o zdrowiu dzieci na ). I nie zapominajmy o prześcieradłach z gumką, dzięki nim szybciej zaścielimy łózko zawsze pozostaną na swoim miejscu.