Drzwi wejściowe

Dobierz najlepsze drzwi zewnętrzne

Wybór należytych drzwi zewnętrznych to jedna z pierwszych decyzji jakie musimy podjąć przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko dekoracyjne i praktyczne, ale nade wszystko powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcić chwile i poznać najważniejsze cechy drzwi wejściowych oraz dostępną w sklepach ofertę.

Zalety funkcjonalne są z reguły jasno opisane. Drzwi zewnętrzne mają być łatwe w użytkowaniu dla mieszkańców jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed nieproszonymi gośćmi. Najpierw warto dowiedzieć się jakie parametry muszą mieć drzwi zewnętrzne według przepisów prawa. Najważniejsze z nich to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Znacząca, zwłaszcza w domach, jest też izolacja współczynnik przenikalności ciepła (U), który nie powinien przekraczać 2. Ponad to warto przemyśleć, szczególnie gdy planujemy mały przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi (skorzystaj z oferty na drzwi cal wrocław) otwierać – lewo czy prawo.

Drzwi wejściowe

Następnym ważnym elementem mającym wpływ na dobór drzwi wejściowych są ich walory estetyczne. Drzwi wejściowe to nasza wizytówka, to one dają pierwsze wrażenie, dlatego warto poświęcić im czas. Możemy wybierać z bogatej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli preferujemy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor czerwony czy fioletowy oraz na nowoczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub beżowym powinny nasz w pełni zadowolić.

Ostatnim a jednocześnie najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe muszą posiadać odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By mieć pewność dobrze jednak zwrócić większą uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto przemyśleć kupno drzwi antywłamaniowych klasy C oferujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze również będą drzwi – zweryfikuj u źródła -, które otwierają się do środka ze względu na to, że zmniejsza to możliwość manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku duża ilość decyzji, które musimy podjąć przed zakupem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca. W rzeczywistości mimo wszystko zadanie to nie jest takie wymagające, a ten artykuł na pewno wszystko uprości.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl