jadalnia

Dlaczego wspólne posiłki są istotne

Pora posiłku to w wielu domach najistotniejszy rytuał dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to bardzo ważne punkty, dzięki którym cała rodzina się spotyka i może porozmawiać na każdy temat. Obchodzenie tego momentu bardzo scala rodzinę i umożliwia pielęgnowanie silnych więzów. To także okazja, aby się naradzić, pomówić o szkole i pracy. Szkoda, że w w teraźniejszych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem odchodzimy od tej tradycji.

rodzina
Autor: simonglucas
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to na pewno nasza wina, chociaż w większym stopniu, albowiem żyjemy w czasach pospiechu, zabiegania o wszystko, gdzie są kredyty do spłaty, formalności w zakresie prowadzenie własnej firmy, gdzie wreszcie jest coraz więcej okazji, żeby zjeść nie za drogo i nie za zdrowo na mieście. Na wspólne posiłki po prostu nie mamy czasu.

Dzień zaczyna się od śniadania, które najczęściej jest jedynym wspólnym posiłkiem dla wielu rodzin, choć i to odchodzi powoli w zapomnienie, jedna osoba wychodzi na ósmą, druga na dziesiąta, trzecia nie je śniadań, zjada tylko batona, a a ponadto biega z rana… A szkoda, bo taki wspólny czas, wspólne rozpoczęcie dnia to bardzo ważna praktyka,

rodzina
Autor: Good One PR
Źródło: Good One PR

dobrze zrobiony posiłek, oryginalne zestawy śniadaniowe, niezbędne naczynia kuchenne, to wszystko ma znaczenie.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości zawarte w tym artykule są interesujące, zobacz również ten link – to unikalna strona www (http://www.artinhouse.pl/pl/artysta/marzanna-szkuta/927), na której przeczytasz podobne tematy.

Ale wygląda to najczęściej w ten sposób, że albo nie ma śniadania, albo jest, ale szybkie, bez rozmowy.

W wielu domach wspólny obiad musi być, jest to chyba jeśli chodzi o wspólne posiłki najbardziej obowiązkowy punkt dnia. Nie można tego powiedzieć o śniadaniu i kolacji, ale rodzinny lunch, gdy wracamy ze szkoły czy z pracy jest często praktykowany. No ale niestety nie do końca, albowiem na przykład syn czy córka mają zajęcia po lekcjach, wybierają się na basen, na korepetycje, rodzice mają swoje sprawy, mają własne firmy, muszą zostać po godzinach w pracy, więc niestety wszyscy spotykają się wieczorem przy smutnej, zmęczonej kolacji, podczas której każdy coś zje, odpowie na kilka pytań, ponarzeka i z wielkim zmęczeniem uda się do łóżka.

Zainteresowały Cię treści opracowane w tym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do następnej strony – naciśnij tu meble skórzane i wejdź tam.