pies leżący na parkiecie z drewna

Dlaczego warto jest zrobić posadzkę drewnianą?

Urządzenie domu jest kwestią nadrzędną dla większości jego właścicieli. Pragną oni, by każde pomieszczenie było wręcz idealne, a na cały wystrój niewątpliwie mają wpływ podłogi. Niezwykle często wybierane są podłogi drewniane. Producent, na którego zdecydują się zainteresowani tematem, powinien odznaczać się idealną jakością produktów i pochlebnymi rekomendacjami – w końcu nie zmienia się parkietu raz na rok, ale raz na choć kilkanaście lat, toteż powinien być solidny oraz nie sprawiać żadnych problemów.

drewniana podłoga w salonie
Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Parkiet dębowy ma wiele zalet. Nade wszystko podłoga z drewna jest naprawdę mocna. Długość gwarancji wynosi czasami aż 30 lat, a właściwie zabezpieczone drewno może służyć o wiele dłużej – nawet na zewnątrz. Potrzebna jest wyłącznie stosowna pielęgnacja, a – co ważne – zniszczone elementy można bez trudu wymieniać. Dlatego nie warto zakazywać pociechom bawienia się na podłodze – szczególnie, iż jest to ciepła podłoga. Drewno daje znakomitą izolację termiczną i akustyczną, a także rewelacyjnie oddziałuje na zdrowie. Jak? Normuje mikroklimat panujący we wnętrzu, a dokładniej jonizuje powietrze oraz nie przyciąga kurzu, zatem znakomicie będzie nadawać się do pokoju dla osób z alergią. Podłogi z drewna są też dobre dla środowiska. Co zaś będzie nieodzowną zaletą dla estetów – nadają wnętrzu niezrównanego charakteru. Pokoje z podłogami z drewna są ciepłe oraz przytulne, a wybierając drewno z unikatowym wzorem słojów, można mieć naprawdę oryginalny wystrój. Drewno rewelacyjnie współgra z innymi materiałami. Nie można również zapomnieć, iż każdy zainteresowany przedstawianą podłogą może wybrać naprawdę sporo rodzajów drewna, a jednym z nich jest deska jesionowa. Wyróżnia się wyrazistością włókien, znaczną odpornością na uszkodzenia oraz wieloma wzorami. Deska jesionowa jest również prosta w układaniu.

drewniany parkiet
Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już orientujesz się, z jakiego względu warto jest zdecydować się na podłogi drewniane producent (zaintesresowanych odsyłam: www.parkietypryczynicz.com.pl/podlogi_drewniane-parkiet_jesionowy.html). Zainwestuj w najlepszej jakości podłogę, a z pewnością otrzymasz długowieczny parkiet, na którym będą się jeszcze bawić twoje wnuki. Drewno jest za każdym razem rewelacyjnym wyborem – sprawdź sam, iż nie są to wyrzucone w błoto pieniądze, ale decyzja, którą korzystnie było podjąć.