Dlaczego w naszych mieszkaniach pojawia się zawilgocenie?

Remont mieszkania lub domu jest w każdym przypadku znacznym wyzwaniem, znaczy też duże koszty i spory stres, natomiast sam zakres prac jest wielokrotnie nie dający się w żaden sposób przewidzieć, a czas może się ciągnąć prawie w nieskończoność.

LK660 rzut

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Nie inaczej jest z remontem jedynie stropu. Warto to zrobić raz, a dobrze. Keramzyt Leca, czyli innymi słowy nieciężkie kruszywo ceramiczne, oferuje tego typu właśnie okazję.
Wilgoć w domu przedostaje się z dworu – z różnych przecieków w nieszczelnym pokryciu dachowym lub z podciągania z gruntu, ponieważ fundamenty lub podłoga są w nieodpowiedni sposób zaizolowane. Może także pochodzić ze środka – ludzie tworzą jej duże ilości. I właśnie dlatego też poprawnie działająca wentylacja (automatyka przeciwpożarowa) powinna eliminować wilgotne powietrze. Zbyt duża wilgotność, niezależnie na jej pochodzenie, umożliwia postęp niezwykle niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych. Prawidłowa, właściwa wilgotność powietrza w mieszkaniu to 30-65%, przy temp. 20-22 stopni Celsjusza. Kiedy jest wyższa, przekracza dla przykładu niż 80% i utrzymuje się przez kilka dni, pojawiają się czynniki sprzyjające rozwojowi grzybów czy też pleśni.
Mostki termiczne

Te rosną najkorzystniej w temp. 30 stopni Celsjusza, przy czym nie przeszkadza im szczególnie jakakolwiek istniejąca w budynku. Posiadają stosunkowo małe wymogi pokarmowe i niemałe umiejętności przystosowania się, mogłyby dla przykładu rozwijać się prawie na każdym meblu: drewnianym, na tkaninach czy też na tynkach. Zaobserwujemy je wtedy, kiedy na ścianach zjawiają się zielone, czarne albo brunatne wykwity, a w domu odczujemy dosyć przykry zatęchły zapach, którego niestety nie można przewietrzyć.

Ich unoszące się w otoczeniu zarodniki wywołują niezwykle poważne dolegliwości układu oddechowego, bóle tkanek mięśniowych, nadwrażliwość i bóle stawów, a ponadto duże zmęczenie, nieżyt nosa, problemy z nabieraniem powietrza i wiele innych dolegliwości, aż po nowotwory żołądka, gardła.