dekorator wnętrz

Dekorowanie domów – trudna ale i ciekawa praca dekoratora wnętrz

Nie wszyscy mamy odpowiednie zdolności, by ładnie urządzić dom. Istnieją osoby, które edukują się w tym kierunku znaczną część swojego życia, a i tak nie zawsze uda im się trafić w gust klienta.

Dekorowanie nie jest proste, szczególnie jeśli sami nie jesteśmy pewni, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć.
Dekorator wnętrz otrzymuje niezwykle różnorodne kształcenie. I choć umiejętność łączenia barw oraz materiałów zdaje się najważniejsza, to prawda jest trochę inna. Znaczny nacisk w edukacji dekoratora kładzie się na aspekty psychologiczne oraz socjologiczne. Dekorator wnętrz musi potrafić dogadać się z każdym zamawiającym a także dobrze rozpoznać jego gust, także z połowicznych odpowiedzi. Co najważniejsze, taki projektant powinien umieć odgadnąć nasze marzenia i wymyślać dobre pytania, aby dokładnie poznać naszą wizję. Tylko taki projektant zatriumfuje w tej branży.
dekorator wnętrz
Autor: Electrolux
Źródło: Electrolux
Często, osoby, które stają się projektantami, interesują się tą tematyką już od najmłodszych lat. Jako dzieci często bawią się w dekorowanie – link do strony – domu, zwracają dużą uwagę na umeblowanie u znajomych oraz szybko uczą się zasad rządzących dobieraniem barw. Ciekawią się osiągalnymi tworzywami, a ich własny pokój zazwyczaj jest ich eksperymentalnym laboratorium.
Na rynku istnieje dużo firm dekoratorskich, lecz jedynie nieliczne są dobrze znane. Ciężko jest się wyróżnić w tej dziedzinie. Trzeba prezentować sobą rzeczywiście wysoki poziom, aby zostać docenionym i wypatrzonym. Osiągający sukcesy dekorator wnętrz powinien być zdecydowany, wybierać nowe ścieżki, nie jedynie nimi iść. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem . Powinien też być świadomym, kiedy należy zwolnić lub sięgnąć do przeszłych stylów. Nie jest to łatwe i zazwyczaj boryka się z napiętnowaniem, lecz cierpliwość z pewnością te niedogodności wyrówna.

Jeśli śnisz o zawodzie projektanta wnętrz, bądź gotowy na ciężką drogę. Aby osiągnąć wielki sukces nie wystarczy jedynie kurs ani odpowiednie wykształcenie. W małym palcu trzeba mieć wszystkie obowiązujące zasady oraz bez strachu wdrażać własne.