images

Czym jest florystyka, a czym inne terminy, jak lub ikebana? Czym się różnią? Co o tym sądzić?

Co to jest florystyka? Jest to dziedzina botaniki, a konkretniej ujmując geografii roślin i geobotaniki, jakiego zadanie jest inwentaryzacja flory dla zdefiniowania spisu gatunków roślin łącznie z podaniem ich stanowisk na właściwym obszarze. Można też powiedzieć, że zajmuje się badaniem zasięgów roślin, a także grupowaniem roślin podług kryterium zasięgowym. Takie wyniki różnych badań florystycznych mają dużą wartość dla oceny stanu ochrony różnorodności biologicznej.

W takim sensie jesteśmy w stanie też powiedzieć o definicji bukieciarstwa, czyli o sztuce układania kwiatów i innych elementów roślinnych w różne i ciekawe kompozycje. Są to więc bukiety, wiązanki, wieńce czy girlandy. Jest to sztuka powszechnie znana od starożytnych czasów, natomiast rozwój jej nastąpił w 2 kierunkach, czyli dekoracyjnym, zwłaszcza w Europie i symbolicznym – Azja, szczególnie w kraju Kwitnącej Wiśni. Tam powstała tak zwana ikebana.

W odróżnieniu od bukietów dekoracyjnych w stylu zachodnim, ta azjatycka sztuka – https://www.touchofart.eu/galeria/Edward-Dwurnik/ – układania kwiatów polega na tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru. Podczas, gdy ludzie Zachodu skupiają się bardziej na ilości i barwach roślin, tak Japończycy preferują podkreślać lineralne aspekty kompozycji. W ten sposób więc rozwinęli sztukę, jaka obejmuje nie jedynie kwiaty, ale także naczynia czy łodygi.

Cała ta filozofia układania kwiatów opiera się na 3 najważniejszych punktach, jakie symbolizują ziemię, niebo i ludzkość. Piękne bukiety można też tworzyć korzystając ze sztucznych kwiatów. Być może nie gwarantują one takiej radości, jak prawdziwe kwiaty, jednocześnie są ciekawą alternatywą.
Autor: Ter Steege Poland

Wyszukując kwiaty sztuczne lub sztuczne kwiaty na pewno dotrzesz do wielu informacji. Niektóre osoby niezwykle lubią sztuczne kwiaty, bo nigdy one nie więdną, więc jak nie chcemy się zamartwiać o tego typu kwestie, to jest to jednakowoż bardzo dobra możliwość. Pomimo to, jeśli myślimy jedynie o kwiatach prawdziwych, to pamiętajmy koniecznie, ażeby kupować odpowiednie artykuły florystyczne, które przydają się na pewno w zakresie pielęgnacji, ale nie tylko. Artykuły florystyczne znajdą zastosowanie w wielu okolicznościach, dzięki czemu nasze bukiety, troska o nie będzie na najwyższym poziomie. Już dziś korzystnie się zainteresować tego typu artykułami. To z pewnością będzie najlepsze dla naszych kwiatów, a także dla naszego samopoczucia. Jak ujrzymy pięknie rosnące kwiaty, to przecież będziemy się cieszyć z tego obrotu sprawy.