oświetlenie led

Czemu oświetlenie ledowe sprawdzi się w wielu sytuacjach? Jakie są plusy takiego oświetlenia? Gdzie można je użyć?

Światła ledowe właściwie dość niedawno kojarzyły się z diodami o funkcjonalnych, ale dość prostych formach. Dzisiaj w salonach z rzeczami do wnętrz znaleźć możemy ledy w przeróżnych kształtach, przykładowo płatki śniegu. Ta technologia staje się naprawdę atrakcyjna, dlatego też coraz bardziej przydaje się do aranżacji wnętrz.

oświetlenie LED
Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com
Projektanci wnętrz dosyć często zwracają uwagę na to, iż wybór idealnego oświetlenia gwarantuje stworzenie w domu wyjątkowej atmosfery. Nie ma znaczenia, czy lepiej jest nam w wystroju bardziej klasycznym czy może jednak cenimy sobie całkiem nowoczesną przestrzeń, oświetlenie daje ton takiemu wnętrzu. Możemy więc wybrać lampy w stylistyce retro o tradycyjnym, ale również funkcjonalnym wyglądzie, ale możemy również wybrać intrygujące formy, jakie wyglądają jak nowe dzieła sztuki. Różnorodność istnieje także w asortymencie lamp ledowych.

Jest to największa rewolucja w oświetleniu, a każdy producent oświetlenia led stara się przedstawić jak największą ofertę, żeby odpowiadała na gusta klientów. Ledy pobierają mniej energii aniżeli tradycyjne żarówki, ale bardziej istotne jest natomiast to jakiego rodzaju dają możliwości projektantom oświetlenia -> Światło emitowane przez ledy jest również ciepłe i przytulne, jak tradycyjne oświetlenie, choć błędnie twierdzi się, iż jest odwrotnie. Zanim zdecydujemy się na
oświetlenie LED
Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

formę lampy, należy wybrać kształt ledów. Może to być żarówka o klasycznym wyglądzie, może mieć kształt świeczki, doskonała do nowoczesnych żyrandoli będzie zaś w formie reflektora. W lampach z kloszami, jakie są dobre przykładowo by oświetlić kuchnię sprawdzają się modne kulki albo też bardziej oryginalne formy, czyli liniowe, jakie obejmują większe powierzchnie.

Ze względu na duży poziom emisji światła, będą widoczne ze znacznej odległości, przez co będą bardzo dobre do oświetlenia elewacji domu lub nawet przestrzeni dookoła domu. Przed domem dobrze jest zamontować światła zalewowe, jakie rozjaśnią fasadę budynku. Ledy możemy zaprojektować jednocześnie w formie nowej generacji reflektorów, lecz również lamp o dość klasycznych kształtach. Jak widać, ledy pasują do różnych miejsc, to oświetlenie, z którego z pewnością warto skorzystać.