Co zrobić z małą łazienką?

O ile mielibyśmy nazwać największy problem, z jakim wojują ludzie chcący dobrać właściwe wyposażenie do łazienek, byłaby to mała powierzchnia łazienki. Spora część Polaków żyje w blokach, które postawiono w okresie PRLu. Tego rodzaju budownictwo cechuje się wyjątkowym niechlujstwem wykonania i małymi mieszkaniami.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Zwykle najciaśniejszym pomieszczeniem w takim domu jest właśnie łazienka. Takie małe metraże wzięły się stąd, że po wojnie, która zupełnie zniszczyła naszą ojczyznę, istniał gigantyczny wręcz deficyt lokali mieszkalnych. Konstruowano zatem bloki z wielkiej płyty – tanie i proste w wykończeniu.

Zainteresował Cię naszartykuł?! Mamy dla ciebie ważne porady, więc zobacz serwis (https://aluzarodekor.pl/oferta/moltony-i-skirtingi/) w tym temacie.

Aby zmieścić jak największą ilość ludzi w jednej nieruchomości, zwykle wytyczano maleńkie mieszkania.

Nieduża wielkość łazienek oznacza, że wyposażenie do łazienek powinno być rozsądnie dobierane. W wielu domach urządzenia łazienkowe, takie jak na przykład pralka, ustawia się w kuchni, ponieważ w łazience brakuje możliwości. Z tego powodu najważniejszą rzeczą jest znalezienie złotego środka pomiędzy ilością maszyn a przestronnością. Rozsądnie jest dobierać takie artykuły gospodarstwa domowego, które charakteryzują się miniaturowymi wymiarami. Człowiek, który kupuje wyposażenie do łazienek o niewielkim metrażu, musi najmocniej stawiać na utylitarność maszyn.

Autor: Sanitec KOŁO

Tu nie ma miejsca (dosłownie) na niepotrzebne elementy, wszystko powinno odgrywać swoją rolę, zabierając jak najmniej miejsca. Tak dopasowane powinno być wszystko – rozpoczynając od toalety, aż po baterie do umywalek.

Bloki zbudowane w dobie komuny zaczynają kruszeć. Wygląda na to, że w najbliższych latach trzeba będzie postawić tysiące nowych mieszkań, ponieważ lokatorzy bloków z PRL mogą być w niebezpieczeństwie. Jest to naturalnie konsekwencja wielkich niedoborów surowcowych i błędów komunistycznych budowniczych – w tamtym okresie kluczowe były śrubowane normy pracy, jakość wykonania była na drugim miejscu.

Ciekawe oferty wykańczania lokali na wynajem znajdą Państwo na !