images

Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu kołdry?

Po ciężkim dniu cudownie jest wsunąć się pod grubą kołderkę. Myślimy o tej chwili przez cały dzień. To bardzo miła perspektywa, kiedy wiemy, że w domu jesteśmy w stanie się wygrzać. Przede wszystkim w zimie jest nam to bardzo wskazane. Gdy temperatury spadają bardzo nisko, nie ma nic milszego, niż wskoczyć pod kocyk i słodko zasnąć.

Ocieplacze wełniane - Iltex.pl
Źródło: iltex.pl

Ale są wśród nas osoby, które także w letnie dni marzną nocą. Podczas kiedy inni ściągają w lecie z siebie bieliznę oraz wszystkie nakrycia, oni są zmuszeni zakładać flanelowe wdzianka, ciepłe szlafroki i babcine skarpety, ponieważ pod pierzyną jest im zdecydowanie za chłodno. Czasem może to być symptom jakiegoś schorzenia, zatem jeśli mamy jakiekolwiek przypuszczenia, powinniśmy pójść z tym do lekarza. Zazwyczaj jednak jesteśmy po prostu zmarzluchami i to wszystko. Wówczas musimy sobie jakoś poradzić z tą sytuacją.

Dla ludzi, którzy marzną w nocy, powstała pościel wełniana. Najczęściej jpościel wełnianauwarstwowa, stworzona ze starannie wyselekcjonowanej wełny z wielbłąda oraz owcy rodem z Australii. Są to kołdry wysokiej jakości, które nie tylko zapewniają nam pożądane ciepło. Materiał ten cechuje się dużą przepuszczalnością powietrza. Jest wyjątkowo przyjemna w dotyku. Zaleca się ją ludziom cierpiącym na reumatyzm, czy problemy z krążeniem. Szorstka strona z wełny owczej pobudza zakończenia nerwowe oraz poprawia działanie mięśni. Taka pościel będzie doskonałym prezentem ślubnym lub na urodziny. Z pewnością każdy będzie się cieszyć z takiego prezentu.

Jeżeli mamy problem z naszymi pociechami, które wiecznie się nocą odkrywają, mamy na to sposób. Na rynku są do kupienia specjalne śpiwory dla dzieci. Są one tak zrśpiwory dla dzieci zastępowały pozostałe nakrycia.

Wykonane są zwykle z mięciutkiego materiału, który jest miły dla aksamitnej skóry naszego dziecka. Nareszcie mamy pewność, że dziecko cały czas jest nakryte i ogrzane podczas snu lub na spacerze. Dzięki zamkowi błyskawicznemu bez problemu możemy nocą wymienić dziecku pieluszkę. To doskonały pomysł tak samo dla mniejszych, jak i dla dużych dzieci.